پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - 2019 September 19
حمله یمنی‌ها به یک مرکز صنعتی فقط هشداری برای متجاوزان بود/ به جای اتهام زنی، قدرت ملت‌ها را باور کنید/ مذاکره با فشار حداکثری ناممکن است
حجت‌الاسلام روحانی در جلسه هیئت دولت:
رئیس‌جمهور گفت: یمنی‌ها بیمارستان یا مدرسه‌ای را نزدند، بلکه آن‌ها یک مرکز صنعتی را برای هشدار زدند.
همه مسئولان یکصدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ باید ثابت کنیم سیاست فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی ارزش ندارد
رهبر انقلاب در ابتدای درس خارج فقه:
رهبر معظم انقلاب فرمودند: سیاست فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی ارزش ندارد و همه مسئولان جمهوری اسلامی یک‌صدا معتقدند که با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد.
اخبار مرتبط
پربیننده ترین
عناوین خبری
اگر یک شهاب‌سنگ هم به زمین برخورد کند آمریکا ایران را مقصر معرفی می‌کند
کره‌تایمز:
روزنامه «تایمز کره» در گزارشی درباره ادعای آمریکا مبنی بر دست داشتن ایران در حمله پهپادی به تاسیسات نفتی سعودی نوشت: ادعای آمریکایی‌ها برای سرزنش ایران تنها سیاست است، نه اثبات.
پاسخ ایران به هر گونه شرارت احتمالی، قاطع و همه‌جانبه خواهد بود
شمخانی:
دبیر شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: ایران با آمادگی کامل هر گونه قصد و اقدامی برای تعرض به کشور و یا منافعش را زیر نظر داشته و به شدید‌ترین وجه به شرارت‌های احتمالی پاسخ قاطع و همه‌جانبه خواهد داد.
چرا آمریکا در قضیه حمله به آرامکوی عربستان، ایران را مقصر می‌داند؟
راشاتودی در مطلبی به بیان علت اتهام‌زنی آمریکا به ایران در پی حمله پهپادی یمن به تاسیسات نفتی عربستان سعودی پرداخت.
جزئیاتی از هشدار رسمی ایران به آمریکا درباره حادثه آرامکو
پس از اتهام‌زنی بی‌مدرک آمریکا به ایران درباره دخالت در حمله تلافی‌جویانه یمن به تأسیسات نفتی عربستان سعودی، تهران در یادداشتی رسمی از طریق سفارت سوئیس درباره هرگونه اقدامی از ناحیه آمریکایی‌ها هشدار داده است.
ترامپ می‌داند مردم آمریکا دنبال جنگی دیگر نیستند
دیپلمات آمریکایی:
سفیر پیشین آمریکا در یمن می‌گوید دولت آمریکا می‌داند مردم این کشور به دنبال درگیری نظامی نیستند بنابراین به دنبال راه‌هایی است تا ایران را بر سر میز مذاکره آورد.
تحریم آمریکا کمک کرده دلار از صحنه مبادلات ما حذف شود/ رایزنی با ترکیه و روسیه برای تحریم دلار و سوئیفت
رئیس بانک مرکزی گفت: در رایزنی‌های اخیری که با ترکیه و روسیه داشتیم، بحث اصلی این بود دو کشور هم از سوئیفت و هم از مبادله با دلار اجتناب کنند و با پول ملی مبادله کنیم.
حمله به تاسیسات آرامکو درگیری بین یمن و عربستان است
امیر حاتمی:
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مورد حملات نیروهای یمنی به تاسیسات نفتی آرامکو ضمن رد اظهارات برخی در مورد نقش ایران در این عملیات گفت: موضوع بسیار روشن است و یک درگیری بین دو کشور اتفاق افتاده است.
حامی محور مقاومت باقی می‌مانیم
بشار اسد:
رئیس‌جمهور سوریه هفته گذشته میزبان 150 هیأت خارجی متشکل از سندیکاهای کارگری بود. اسد در این دیدار تأکید کرد این کشور هم‌چنان حامی محور مقاومت است
توکیو دست داشتن ایران در حمله به تاسیسات نفتی سعودی را رد کرد
وزیر دفاع ژاپن تاکید کرد توکیو هیچ مدرک و اطلاعاتی که نشان دهد ایران در حمله به تاسیسات نفتی سعودی دست دارد، ندیده است.
شواهدی درباره مبدأ پرواز پهپادها به سمت تاسیسات آرامکو وجود ندارد
فرانسه:
وزیر خارجه فرانسه در یک کنفرانس خبری در پایتخت مصر تصریح کرد پاریس شواهدی در اختیار ندارد که نشان دهد پهپادها از کدام محل به سمت تأسیسات نفتی عربستان پرواز کرده‌اند.
منابع رسمی قرارداد 400 میلیارد دلاری ایران و چین را تکذیب می‌کنند/ پای شیطنت رسانه‌ای در میان است
مجیدرضا حریری:
رئیس اتاق مشترک ایران و چین با اشاره به ادعای یک رسانه غربی درباره امضا قرارداد 400 میلیارد دلاری بین ایران و چین گفت: این مطلب از سوی هیچ منبع رسمی و موثق ایرانی و چین اعلام نشده است.