چهارشنبه ۰۵ تير ۱۳۹۸ - 2019 June 26
کاهش تعهدات ایران در برجام یک تصمیم ملی و غیرقابل بازگشت است/امتناع دولت انگلیس از پرداخت بدهی خود به ایران با هیچ بهانه ای پذیرفتنی نیست
عراقچی خطاب به مقام انگلیسی:
معاون وزیر خارجه با اشاره به تعلل و کوتاهی کشورهای اروپایی در عمل به تعهدات برجامی گفت: هیچ توازنی بین تکالیف و حقوق ما در برجام وجود ندارد و بنابراین دلیلی برای ادامه تعهد ایران به این توافق باقی نمی ماند.
دو سطر اضافه شده در قانون افزایش حقوق‌ها از آسمان افتاد/ برخی از دولتی‌ها حقوق ۲۶ میلیون تومانی می‌گیرند/ دوره دهم مجلس راس امور نبود
حاجی بابایی:
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به تشریح جزییات افزایش حقوق‌ها و تخلفات دولت در عدم اجرایی کردن این مصوبه قانونی پرداخت.
اخبار مرتبط
پربیننده ترین
عناوین خبری
بولتون اگر اختیار داشت یک مرتبه با کل دنیا در می‌افتاد
ترامپ:
دونالد ترامپ در مصاحبه‌ای از جان بولتون به عنوان یکی از" شاهین‌ها" (جنگ‌طلب‌ها) در دولتش یاد کرد که به گفته‌ی ترامپ، "اگر اختیارش با خودش بود یک مرتبه با کل دنیا در می افتاد".
به دنبال افزایش تنش در منطقه نیستیم/  اگر اروپا اقدامی نکند گام دوم را قاطعانه آغاز می‌کنیم/ مذاکرات با مقام فرانسوی قدری متفاوت بود
موسوی:
سخنگوی وزارت خارجه گفت: ما از کاهش تنش در منطقه استقبال می‌کنیم و به دنبال افزایش تنش در منطقه نیستیم.
سرنگونی پهپاد آمریکایی باعث فروپاشی هیمنه نظامی واشنگتن شد
کارشناس عراقی:‌
مدیر مرکز مطالعات جنوب عراق در گفت‌وگو با فارس تاکید کرد کرد که سرنگونی پهپاد جاسوسی گلوبال هاوک توسط نیروهای مسلح ایران باعث فروپاشی هیمنه نظامی آمریکا شده است.
تحت فشار و تهدید با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم
کوبا:
رئیس جمهور کوبا با انتقاد از تحریم‌های آمریکا علیه مردم کشورش گفت که تحت فشار و تهدید تن به مذاکره با «دونالد ترامپ» نمی‌دهد.
ترامپ در قبال ایران در مخمصه‌ای افتاده است که راه برون رفتن ‏از آن را نمی‌داند
الاخبار:
روزنامه الاخبار در مطلبی به عقب‌نشینی رئیس‌جمهور آمریکا از تقابل با ایران پرداخت و نوشت سرسختی کشورمان، ترامپ را در شرایط بسیار دشواری قرار داده است.
تیم
ظریف:
وزیر امور خارجه کشورمان با ارائه شواهد جدیدی از تعرض پهپادهای جاسوسی آمریکا به حریم هوایی ایران اظهار کرد که نزدیک بود تیم "ب" دونالد ترامپ را وارد یک جنگ کند.
گزارش «وال‌استریت ژورنال» از شکاف در دولت ترامپ در موضوع ایران
یک روزنامه آمریکایی با اشاره به شکاف در حلقه داخلی کاخ سفید درباره موضوع ایران نوشت رئیس‌جمهور آمریکا با صرف‌نظر از اقدام نظامی علیه ایران به توصیه‌های مشاوران امنیت ملی خود بی‌اعتنایی کرد.
دو هفته دیگر گام‌های جدید را برمی‌داریم/تصمیم‌گیری‌های شتابزده انگلیس به کاهش تنش کمک نمی‌کند
کمال خرازی:
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی کشورمان تاکید کرد: اگر اروپایی‌ها در مهلت ۶۰ روزه اقدامی انجام ندهند گام‌های جدیدی را بر می‌داریم و بدانند که این امر جدی است.
نتانیاهو: از ترامپ می‌خواهیم فشار‌ها بر تهران را ادامه دهد/ ادعای بولتون: ایران تهدیدی برای همپیمانان ماست
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در نشست خبری مشترک با مشاور امنیت ملی آمریکا خواستار اعمال فشار بیشتر این کشور علیه ایران شد.
رویکرد همیشگی جمهوری اسلامی کاهش تنش و توسعه صلح در جهان است
روحانی در دیدار با رئیس اتحادیه بین المجالس جهانی:
رئیس‌جمهور گفت:رویکرد ثابت کشورمان کاهش تنش، عدم هرگونه درگیری بین نیروی نظامی کشور‌ها و توسعه صلح در سراسر جهان است.
دستمان از منابع ارزی پر است/ قول می دهم قیمت ارز کاهش یابد/برای افزایش ذخایر ارزی پشتوانه‌هایی داریم
همتی:
رئیس کل بانک مرکزی با بیان این که سیاست بانک مرکزی ، ثبات بخشیدن به نرخ ارز و حتی روند کاهشی نرخ‌های کنونی ارز است، گفت: بالا رفتن نرخ ارز بیشترین آسیب را به دولت وارد می‌کند پس دولت به هیچ عنوان در بالا رفتن نرخ ارز نقشی ندارد.