سه‌شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - 2021 April 20
کد خبر: ۱۳۳۴۲
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۱
حجت‌الاسلام و المسلمین علوی ، وزير اطلاعات در صحن علنی مجلس :
وزیر اطلاعات گفت: وزارت اطلاعات حساسیتی را نسبت به مسائل امنیتی و تهدیدات کشوری را همواره عمیقا درک کرده و بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری با استراتژی پاسخ به تهدیدات امنیتی داده و خواهد داد.
به گزارش روابط عمومي جامعه اسلامي مهندسين به نقل از باشگاه خبرنگاران، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات ضمن حضور در مجلس و با گرامی‌داشت هفته ولایت، عید غدیر خم و همچنین ولادت امام هادی(ع) گفت: تشکر می‌کنم از نمایندگانی که با سوال خودشان که همزمان و مقارن شده با سی‌امین سال تاسیس وزارت اطلاعات زمینه توفیق حضور خدمتگزار مردم را در مجلس درست کرده‌اند و همچنین توضیح برنامه‌های سی‌امین سال تاسیس وزارت اطلاعات را آغاز می‌کنم. 

وزیر اطلاعات با تشکر از نمایندگانی‌ که با داشتن دغدغه و حساسیت نسبت به مسائل امنیتی کشور سوالاتی را مطرح کرده‌اند اظهار داشت: وزارت اطلاعات حساسیتی را نسبت به مسائل امنیتی و تهدیدات کشوری را همواره عمیقا درک کرده و بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری با استراتژی پاسخ به تهدیدات امنیتی داده و خواهد داد. 

حجت‌الاسلام و المسلیمن علوی تصریح کرد: همواره وزارت اطلاعات چه درسطح استراتژی و راهبردی و چه درسطح عملیاتی و چه در سطح تاکتیکی با یک رویکرد واقع‌گرایانه، آینده‌نگرایانه، و با در نظر گرفتن قابلیت تحقق برنامه‌ها و مسائل امنیتی را توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) رصد کرده و به نحو احسن امنیت را درکشور با همکاری سایر نهادهای امنیتی محقق کرده و به تثبیت رسانده است. 

وی با اشاره به اینکه نمایندگان اذعان دارند که بیان جزئیات برنامه‌ها و اقدامات وزارت اطلاعات به لحاظ امنیتی میسر نیست بیان داشت: اما شرح وظایف قانونی و برنامه‌های تدوین شده را به صورت خلاصه و در دو بخش عرض می‌کنم. 

حجت‌الاسلام و المسلیمن علوی در ادامه افزود: بخش اول شناسایی و پیشگیری است که در این زمینه اقدامات بسیار زیادی صورت گرفته که اختصارا آن را عرض می‌کنم، اشراف اطلاعاتی بر گروهک‌ها و تهدید کننده‌های امنیت ملی و رصد مستمر فعالیت‌های آنها، اشراف بر فضای تبادل اطلاعات و تحرکات دشمن به گونه‌ای که فرصت هر گونه حرکتی را از دشمن سلب کرده و همچنین اشراف اطلاعاتی به تمام معنا بر آنها وجود دارد. 

وزیر اطلاعات از خنثی کردن برنامه‌ها و ناکام گذاشتن دشمن در انجام عملیات نام برد و گفت: کشف و خنثی سازی دو جلیقه انفجاری که برای انفجار در دو مرکز دو استان در روز قدس پیش بینی شده بود که به یاری خدا و دعای مقام عظم رهبری و عنایت ولی عصر (عج) این توطئه کشف و مورد ضربه سربازان گمنام امام زمان (عج) قرا گرفت. 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: