پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 06
کد خبر: ۱۷۰۹۶
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۱
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی، گفت: توقع می‌رود شورای شهر تهران با توجه به اینکه اقدام اساسی برای مقابله با زلزله احتمالی شهر تهران صورت نگرفته است، جلسه‌ای را با حضور سازمان‌های مربوط تشکیل دهد.

به گزارش روابط عمومي جامعه اسلامي مهندسين به نقل از خبرگزاري فارس، سالاری در تذکرات پیش از دستور یکصد و هفتاد و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: زلزله جودآباد ورامین با توجه به فرآیند وقوع زلزله که به یکباره اتفاق می‌افتد و تدریجی نیست و با ریشترهای ضعیف هشدار می‌دهد باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی ادامه داد: تا کنون اقدام ویژه‌ای در خصوص مقابله و پیشگیری از خسارات و تلفات زلزله احتمالی در شهر تهران صورت نگرفته است باید به سمت و سویی برویم که اطمینان‌بخشی به وجود بیاید.

سالاری افزود: از شورای اسلامی شهر تهران توقع می‌رفت با توجه به حساسیت موضوع جلسه‌ای را در شورا با حضور سازمان‌های مرتبط تشکیل و موضوع را پیگیری کنند.

وی درباره اظهارات یکی از مدیران شهرداری مبنی بر ساخت ساختمان شورای شهر در بوستان ولایت، اظهار داشت: کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر از چنین تصمیمی کاملاً بی‌اطلاع است و در این خصوص هیچگونه مشورتی با شورای شهر صورت نگرفته است و در جلسه اخیر این شورا مطرح شد کمیسیون معماری و شهرسازی نسبت به بررسی و جانمایی ساختمان جدید شورای شهر تصمیم‌گیری کنند.

در ادامه چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران در این خصوص گفت: چنین طرحی وجود ندارد و آن مدیر آرزویش را بیان کرده است.

سالاری درباره محدوده تردد LEZ که جایگزین طرح زوج و فرد نیز است، اظهار داشت: چنین خبری در رسانه‌ها درباره این طرح منتشر شده است که خبر خوبی است ولی باید ساز و کار آن مورد بررسی قرار بگیرد و با حضور کمیسیون‌های مرتبط در شورای شهر نیز بررسی شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: