پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 06
کد خبر: ۱۷۱۰۴
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۹
اکبر ترکان، مشاور ارشد رئیس جمهور روحانی اخیراً در بخشی از گفت‌وگوی خود با هفته‌نامه صدا که پیرامون مبحث بودجه صدا و سیما منتشر شده، با بیان اینکه صدا و سیما اصلاً نباید بودجه بگیرد! گفته است: بنده از بسیاری از بزرگان دولت فعلی شنیده‌ام که می‌فرمودند اگر صداوسیما را در اختیار دولت بگذارند، ما بدون کمک مالی دولت و با رعایت معیارهای نظام آنرا اداره خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاري فارس وی همچنین تأکید کرده است: به نظر بنده صداوسیما باید با درآمدهای خودش اداره بشود و فارغ از این که بتواند با درآمدزایی هزینه‌های خودش را تأمین کند، باید از منبع این درآمدها به دولت مالیات هم بدهد.

 *از ادبیات ناصحیح ترکان و اشاره‌هایی مثل «بزرگان دولت» و «می‌فرمودند»! که بگذریم، باید بیان کرد اگر هم در دولت کنونی چنین مدیران یا به قول ترکان بزرگانی حضور دارند، بهتر است تدابیر خود را در امور جاریه کشور و بویژه در اقتصاد و فرهنگ به کار ببرند تا بر طبق گفته‌های وزیر اقتصاد، دولت در شب پرداخت یارانه‌ها به مردم عزادار نشود، و ایضاً آب خوردن مردم به تحریم‌ها گره نخورد و زمانی هم این ندا از درون دولت برنخیزد که «خزانه خالیست»!

«صدا و سیما» یک نهاد حاکمیتی در جمهوری اسلامی ایران است که وسعت و بزرگی آن در کنار فعالیت‌های گسترده داخلی و خارجی که در اوج انجماد رسانه‌های کشورهای مسلمان و تحریم‌های موجود علیه کشور انجام می‌دهد، این سازمان مهم و به قول سیاسیون «قوه چهارم» مملکت را نیازمند توجه و بودجه‌های کلان می‌سازد.

بدیهیست که نگاه بنگاه‌داری به صدا و سیما و انتظار درآمدزایی گسترده از نهادی که عقلاً و قانوناً نباید و نمی‌تواند همه‌ی شعوب خود را به پول و درآمدزایی گره بزند، نگاه درستی نیست.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: