پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 06
کد خبر: ۱۸۱۹۱
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۹
بيانيه:
دربخشي از اين بيانيه آمده است:وجه مشترك سه واقعه بزرگ و سرنوشت سازدر اين روز، آن را به نماد و سمبلي از مبارزه ملت ايران با استكبار جهاني بدل ساخته است و استقلال طلبي ، آزادي خواهي و عزّتمندي ملت بزرگ و ولايتمدار ايران را در صحيفه تاريخ به ثبت رسانده است.

بسمه تعالي

 

      بيانيه جامعه اسلامي مهندسين به مناسبت گراميداشت يوم الله سيزدهم آبان

 

سيزدهم آبان كه در تقويم رسمي كشورما به عنوان " روز ملي مبارزه با استكبار جهاني" نام گرفته است، نقطه عطفي در تاريخ ايران عزيز است. وجه مشترك سه واقعه بزرگ و سرنوشت سازدر اين روز، آن را به نماد و سمبلي از مبارزه ملت ايران با استكبار جهاني بدل ساخته است و استقلال طلبي ، آزادي خواهي  و عزّتمندي ملت بزرگ و ولايتمدار ايران را در صحيفه تاريخ به ثبت رسانده است.

سيزدهم آبان ماه سال 1343، سالروز تبعيد بنيان گذارجمهوري اسلامي ايران حضرت امام روح ا... (ره) به تركيه، سيزدهم آبان 1357 يادآوره خاطره تلخ به خاك و خون كشيده شدن دانش آموزان معترض به استكبار توسط عوامل رژيم منحوس پهلوي مقابل دانشگاه تهران و سيزدهم آبان ماه سال 1358 سالروز تسخيرلانه جاسوسي آمريكا به دست دانشجويان مسلمان پيرو خط امام (ره) است كه در قاموس انقلاب اسلامي ايران، امام امت(ره) نام " انقلاب دوم " را بر آن نهاد.اين اتفاقات كه هريك برگي از تاريخ مبارزات ملّت ايران عليه استكبارجهاني است، درخشش خاصي به يوم ا... سيزدهم آبان بخشيده است.

امروز و با گذشت سالها از آن وقايع تاريخي، هنوز دشمني هاي آمريكا و سردمداران مستكبراز اذهان ملت ايران زدوده نشده است و به هرگوشه اي از تاريخ ايران عزيز كه نگاه كنيد نشانه هايي ازآن دشمني ها و ظلم ها ديده مي شود چرا كه خوي دشمن تغيير نكرده است و تا زماني كه ملّت ايران بر اصول و ارزش هاي خود تأكيد مي كند و تا هنگامي كه فرياد عدالت طلبي در جهان سر مي دهد، عداوت دشمنان نيز ادامه پيدا مي كند.

امروز جوانان پرشور ايران فريب وعده هاي رنگارنگ دشمنان را نخواهند خورد و با اقتدا به رهبر فرزانه انقلاب، پرچم استكبار ستيزي ملّت ايران را همچنان برافراشته نگاه خواهند داشت.

جامعه اسلامي مهندسين، به عنوان ذره اي از اقيانوس بيكران ملّت ايران بار ديگربا صدايي  رسا،  فرياد " مرگ بر آمريكا " سر مي دهد و ملّت حماسه ساز ايران اسلامي را به حضور پرشور در راهپيمايي هاي روز ملي مبارزه با استكبار جهاني دعوت مي نمايد تا همگان نظاره گر اتحاد و انسجام اين مّلت بزرگ  و آرمان خواه بر ضد مستكبران در جهان باشند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: