پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 06
کد خبر: ۱۸۶۳۵
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۰
کارشناس سازمان هواشناسی :
کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه امروز در نوار شمالی و غربی کشور بارش باران و گاهی برف پیش بینی می شود، گفت: امروز دمای کشور کاهش می یابد و در برخی نقاط این کاهش هوا به 15 درجه سانتیگراد می رسد.

به گزارش روابط عمومي جامعه اسلامي مهندسين، کبری رفیعی در گفت و گو با خبرگزاری فارس، در تشریح آخرین وضعیت آب و هوای کشور گفت: براساس تحلیل آخرین داده ها و الگوهای پیش یابی هواشناسی، استقرار هوای سرد عرض های شمالی، طی امروز باعث تداوم کاهش دما، بارش های نسبتا شدید، وزش باد و مواج شدن دریا در استان های حاشیه دریای خزر و دامنه های شمالی البرز خواهد شد که این بارش ها به صورت برف و باران خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز نیز در مناطق شمال شرق و شمال غرب کشور شاهد بارش های خفیف و پراکنده خواهیم بود. از اواخر امروز و طی روز یکشنبه با نزدیک شدن سامانه بارشی فعال دیگری از نوار غربی کشور، بارش در نیمه غربی کشور آغاز خواهد شد و پیش بینی می شود که این بارش ها در مناطق شمال غرب، غرب، دامنه های زاگرس و دامنه های جنوبی البرز به صورت باران و برف باشد.

وی ادامه داد: پیش بینی می شود که فعالیت این سامانه جوی در مناطق جنوب غرب و جنوب کشور به جز مناطق کوهستانی به صورت رگبار باران، گاهی با رعدوبرق و وزش باد شدید باشد. این سامانه بارشی در روزهای بعد به تدریج نواحی مرکزی و شمال شرق کشور نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.

رفیعی در ادامه تصریح کرد: روند کاهش دما از امروز تا اواسط هفته ادامه خواهد داشت و پیش بینی می شود که در شمال غرب، غرب و دامنه های جنوبی البرز بین 5 تا 10 درجه و در شمال شرق کشور نیز بین 10 تا 15 درجه کاهش دما رخ می دهد.

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه در سه روز آینده دریای خزر و خلیج فارس مواج و طوفانی است، گفت: امروز دمای شهر اردبیل به منفی 12 درجه سانتیگراد می رسد که سردترین مرکز استان کشور است و بندرعباس نیز با دمای 26 درجه سانتیگراد گرمترین مرکز استان کشور است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: