سه‌شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - 2021 April 20
کد خبر: ۱۹۵۹۳
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۴
محمدرضا باهنر :
رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت که لیست رسمی ائتلاف اصولگرایان 16 بهمن ماه اعلام خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از  ایسنا،‌ محمدرضا باهنر در حاشیه نشستی که درخبرگزاری دانشجویان ایران برگزار شد در پاسخ به سوال خبرنگار این رسانه اظهار کرد: لیست ائتلاف اصولگرایان در تهران قرار بود شب گذشته نهایی شود اما کمی تمدید شد و ان شاء الله ظرف امشب و فردا شب نهایی خواهد شد.

وی افزود: شانزده بهمن ماه آخرین فرصت شورای نگهبان برای تعیین صلاحیت ها است و لیست در آن تاریخ به صورت رسمی اعلام خواهد شد البته قاعدتا پیش از آن اسامی در رسانه ها و محافل سیاسی درز خواهد کرد.

باهنر همچنین گفت: در حال حاضر بحث روی دو سه نفر بیشتر باقی نمانده است و تا الان 27، 28 نفر از لیست تهران قطعی شده‌اند.

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین درباره ترکیب لیست ائتلاف نیز خاطرنشان کرد: بیشتر تلاش کردیم که لیست از لحاظ مختلف جامعیت داشته باشد، هم تخصص مختلف در بخش اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در لیست وجود داشته باشد و نیروها جامع باشند و هم تلاش شده متوسط سن کاندیداها به سمت جوان تر ها اصلاح شود. همچنین تعداد خانم ها نیز در لیست نسبت به دوره های گذشته بیشتر خواهد شد.

وی با اشاره به وجود گرایش های مختلف جریان اصولگرا در لیست ائتلاف یادآور شد: تلاش شده گرایش های مختلف در لیست حضور داشته باشند، در این لیست کاندیداهای جبهه پیروان ، ایثارگران ، روحانیت ، خانم ها و جبهه پایداری حضور دارند اما حداقل ده تا 12 نفر از نیروها هم هستند که هیچ وابستگی به جریانات سیاسی درون اصولگرایی ندارند.

وی خاطرنشان کرد: لیست‌های تهران،طی 9 دوره گذشته مجلس لیست‌های متعددی بود و همچنان این روند ادامه‌دار خواهد بود. حتی لیست‌هایی برای یک منطقه تهران با ائتلاف نمایندگان آن منطقه از تهران ارائه شده که مشکلی هم ندارد. اما لیست‌های جریان‌ساز همواره دو لیست بوده و بقیه لیست‌ها لیست‌های خرد بوده است. در تهران از 150 نماینده‌ راه‌یافته طی 9 دوره گذشته به مجلس کمتر از 5 نفر خارج از لیست‌های جریان‌ساز به مجلس رفتند.در این دوره نیز لیست‌های جریان‌ساز کاندیدای خود را به مجلس دهم خواهد فرستاد.

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین در واکنش به سخنان امروز رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص رد صلاحیت سید حسن خمینی گفت: شاید برخی توقع دارند از رانت‌های ویژه استفاده کنند. حضرت امام هم همواره بر این نوع توقعات خط بطلان کشیدند. بارها و بارها این اتفاق در طول دوران حیات ایشان تکرار شد. جمله مشهور ایشان در تاریخ ثبت شده است که گفتند " من هم در برابر قانون برابر هستم."

باهنر بیت امام را برای نظام معتبر دانست و افزود:‌ خانواده امام برای کشور و نظام محترم هستند و باید به قوانین پایدار بود اگر قرار به امتحان بود خوب بود ایشان هم در امتحان شرکت می‌کردند.

به گفته‌ی باهنر این که بیان می‌شود سید حسن خمینی برای امتحان دعوت نشد ، یک شوخی است.

وی ادامه داد: یک امتحان دادن شان انسان را کم نمی‌کند بلکه افزایش می‌دهد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در عین حال نسبت به طی شدن مسیر قانونی تجدید نظر در تایید صلاحیت‌ها ابراز امیدواری کرد.

این عضو ائتلاف جامع اصولگرایان از اعلام لیست نهایی ائتلاف در تاریخ‌های 16 یا 17 بهمن ماه خبر داد و افزود: به دلیل انتظار برای اعلام نظر نهایی شورای نگهبان در خصوص رد یا تایید صلاحیت‌ها لیست انتخاباتی اصولگرایان که ظرف امشب یا فردا نهایی خواهد شد ، 16 یا 17 بهمن ماه منتشر می‌شود.

وی ادامه داد:‌ ائتلاف اصولگرایان در این دوره در جمع کردن جریان‌های مختلف اصولگرایی موفق‌تر از گذشته بود این ائتلاف با محوریت جامع روحانیت مبارز و شخصیت‌هایی چون موحدی کرمانی، یزدی و مصباح شکل گرفت اما در جلسه دیشب نیز لیست نهایی مشخص نشد.

باهنر در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره حضور مطهری در لیست ائتلاف اصولگرایان اظهار کرد: آقای مطهری و جریان‌های سیاسی برای قرار گرفتن در لیست‌های انتخاباتی مختار هستند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در ارزیابی‌ از عملکرد اصولگرایان در مجلس نهم گفت:‌ مجالس را به این صورت نمی‌توان مورد ارزیابی قرار داد، این که مجلس نهم توانسته است مشکلات مملکت را حل کند یا این مشکلات را افزایش داده است، حل مشکلات کشور بستگی به همراهی همه قوا دارد. گاهی کارشکنی یک قوه مانع پیشرفت کارها می‌شود.

وی تاکید کرد:‌پسرفت یا پیشرفت کشور مربوط به مجموعه قوا می‌شود، به دلیل فقدان حزب جامع در کشور مجالس به دولت‌ها نوعا از یک جریان سیاسی تشکیل نمی‌شوند، مجلس نهم با دولت یازدهم بالاترین همکاری را داشته است. بالاترین معدل این رای به کابینه دولت نیز در مجلس نهم داده شد و وزیر امور اقتصادی ودارایی دولت یازدهم بالاترین رای در 9 مجلس گذشته را کسب کرده است که ازاین جهت رکوددار کل وزرای دولت در تاریخ ایران است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تبریک آغاز دهه فجر گفت: 37 سال از استقرار نظام اسلامی سپری شده است طی این مدت شاهد فراز و نشیب‌ها و موفقیت‌ها و شکست‌های زیادی بودیم اما امروز به حمدالله نظام اسلامی و ملت در سایه انقلاب ، اسلام و وحدت بی بدیل استقرار خوبی دارد، آن هم در منطقه آشوب زده و ناامن خاورمیانه.

وی ادامه داد:‌ اقتدار ملت، قوی و محکم است هر چند که توطئه‌های استکبار به ویژه جنگ‌های نیابتی منطقه هزینه‌های دفاعی از کشور را افزایش داده است اما به حمدالله نیروهای مقتدر امنیتی و اطلاعاتی کشور بیش از این که دشمن اجازه وارد کردن هزینه‌های بیشتر به ایران را پیدا کند آنها هزینه‌های دشمن را افزایش دادند.

باهنر با اشاره به تجلیل نیروهای سپاه پاسداران توسط مقام معظم رهبری و مجلس شورای اسلامی گفت: این تجلیل نشان دهنده‌ی قدرت امنیتی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران در دفاع از مرزهای کشور است.

نماینده مردم تهران در عین حال با اشاره به مشکلات اقتصادی گفت: البته نا موفقیت‌هایی هم در حوزه اقتصادی داشتیم که خانواده‌ها و تولید را درگیر کرده است، امیدوارم دولت از شرایط پسا برجام استفاده کرده و مردم را به آینده امیدوارتر کند.

باهنر در پاسخ به سوال ایسنا در مورد این که رای اعتماد بالا به کابینه دولت تدبیر و امید نشان از توانمندی این کابینه دارد یا تساهل مجلس گفت: علی رغم برخی اختلاف دیدگاه‌های سیاسی مجلس و دولت، مجلس بهترین رای را به کابینه آقای روحانی داد و این به معنی است که مجلس نهم حداکثر همکاری و تعامل را با دولت داشته است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: