سه‌شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - 2021 April 20
کد خبر: ۱۹۵۹۷
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۵
قائم‌مقام جامعه روحانیت مبارز:
قائم‌مقام جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه قانون راه شورای نگهبان را مشخص کرده است، گفت: فضاسازی‌ها روی تصمیمات شورای نگهبان اثر نمی‌گذارد.

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از تسنیم؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سید رضا تقوی در جمع خبرنگارا ندر پاسخ به پرسش خبرنگار تسنیم درباره روند فعالیت مجموعه شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها و ایستادگی در مقابل برخی زیاده‌خواهی‌ها اظهار داشت: شورای نگهبان براساس قانون عمل کرده است و سعی کرده که در بررسی صلاحیت‌ها به وظیفه قانونی‌اش عمل کند.

وی افزود: قانون این فرصت را به داوطلبان داده تا بعد از بررسی صلاحیت‌ها در صورت لزوم اعتراض کنند، بنابراین شورای نگهبان وظیفه‌اش را به خوبی انجام داده و در دوره‌های گذشته نیز به همین ترتیب بوده است، قانون راه شورای نگهبان را مشخص کرده و شورای نگهبان نیز قانونی عمل کرده و باید به آن‌ها گفت خسته نباشید.

قائم‌مقام جامعه روحانیت مبارز در پاسخ به پرسش دیگری گفت: با توجه به شناختی که از شخصیت اعضای شورای نگهبان به‌خصوص فقها سراغ داریم، می‌دانیم که این فضاسازی‌ها نمی‌تواند روی آن‌ها اثر بگذارد، آن‌ها همچنان قوی و محکم ایستاده‌اند و جوسازی‌ها روی تصمیمات آن‌ها اثر نگذاشته که هم در گذشته و هم امروز، این‌چنین است،

وی با بیان اینکه اگر کسی بخواهد غیر از راهی که شورای نگهبان مشخص کرده، برود به نتیجه نمی‌رسد، تصریح کرد: از خروجی‌های کار شورای نگهبان مشخص است که جناحی و گروهی عمل نکرده است، آن‌هایی که راه قانونی را نرفته‌اند و یا زیاده خواه بوده‌ و خواسته‌اند امتیاز بیشتری بگیرند و طبعاً موفق نشده‌اند، امروز نگران یا گله‌مند هستند.

تقوی همچنین درباره روند وحدت اصولگرایان در استان‌ها و اسامی اعلام شده گفت: فضای عمومی کل کشور برای ائتلاف و هماهنگی میان اصولگرایان خوب است و در بسیاری از استان‌ها این هماهنگی انجام شده، استان اصفهان نیز از گذشته پیچیدگی‌هایی داشته که در چند روز اخیر بزرگ‌ترها کار را به سامان رسانده‌اند و وحدتی ایجاد شده است، تا جایی که شنیده‌ام مشکلاتی که بوده حل شده است و جمعه آینده نیز برنامه‌ای برای اعلام این همگرایی برگزار می‌شود.

قائم‌مقام جامعه روحانیت مبارز ادامه داد: در اصولگرایی سلایق مختلف وجود دارد، اصولگرایان مجموعه وسیعی هستند که در اصول با هم مشترک‌اند. اصولگرایان متدین و پایبند به معیارهای اخلاقی هستند که براساس رهنمودهای مقام معظم رهبری حرکت می‌کنند.

تقوی در این باره که با توجه به ارزیابی‌ها پیش بینی می‌کنید چند درصد از مجلس دهم را اصولگرایان تشکیل دهند، گفت: امیدواریم اکثریت را اصولگرایان داشته باشند اما هنوز صحبت در این باره زود است ولی می‌توان امیدوار بود که بدنه غالب را اصولگرایان تشکیل دهند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: