پنجشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ - 2018 April 19
کد خبر: ۲۳۷۲۱
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۷
فرانس بیست و چهار گزارش داد قدرت اول اقتصادی جهان در بین کشورهای دنیا از نظر زیرساختی در رده شانزدهم قرار دارد.
زیرساخت‌های ویران در آمریکا/ در برخی خیابان‌ها آسفالت چیز غریبی است!
به گزارشروابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از باشگاه خبرنگاران؛  فرانس 24 گزارش داد: زیرساخت های عمومی در آمریکا آنچنان خراب و قدیمی است که امروز از آنها به عنوان یک خطر عمومی درجه یک برای سلامت مردم این کشور یاد می شود.

شبکه تلویزیونی فرانسوی با نشان دادن تصاویری از یک پل ویران شده گزارش داد: این زیرساخت ها به دوران فروپاشی شوروی مربوط نمی شود بلکه تصاویری از آمریکاست که اولین قدرت اقتصادی و ابرقدرت در همه حوزه ها است. در برخی خیابان های شهرهای اصلی آمریکا، آسفالت، چیز غریبی است و این سنگریزه و خاک است که به چشم می خورد. در این شهر از سه سال پیش مردم دیگر نمی دانند پیاده روی سنگفرش شده و آسفالت چه شکلی است. این شهر نبراسکا است که از سه سال پیش قرار است آسفالت شود اما فعلا همین جاده خاکی پر دست انداز هم غنیمت است.

فرانس 24 افزود: سی ایالت دیگر در آمریکا وضعی مانند نبراسکا دارند. آسفالت نکردن در این ایالت ها بخشی از برنامه های اقتصادی است. ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز همین را می گوید: ما بدترین خیابان ها و شاهراه ها را داریم. بدترین سامانه های حمل و نقل را داریم. در چین آنها قطارهایی دارند که با سرعت سیصد و پنجاه کیلومتر در ساعت راه می رود اما ما در اینجا وقتی قطاری بالای نود کیلومتر در ساعت حرکت می کند از خطر تصادف می ترسیم.

فرانس 24 افزود: همه آمریکایی ها مانند دونالد ترامپ از زیرساخت های درب و داغون کشور شکایت دارند. روی رود می سی سی پی شاهد هستیم که پلی ویران شده است و پنجاه خودرو به درون رود افتاده و هفت نفر جان باخته اند. بر اساس یک تحقیق ملی از هر نه پل یکی در حال فروپاشی است و با توجه به اینکه از تعمیر این پل ها خبری نیست برخی از مقامات محلی راه دیگری پیدا کرده اند. آنها در جاهایی که ممکن است حفاظی برای مردم و خودروها ایجاد کرده اند تا در صورت فروپاشی محتمل پل، تکه های بتون روی مردم نریزند. در جای دیگر شاهد خرابی یک سد و در نتیجه تخلیه دویست هزار نفر از ترس فروپاشی آن هستیم. در آنچه به حمل و نقل ریلی مربوط می شود، این بخش از نبود سرمایه گذاری مزمن رنج می برد. هر سال هزار و سیصد مورد خروج قطار از خط به ثبت می رسد. این بدون احتساب این است که تاخیر قطار یک امر عادی و معمول است و مسافران کاملا به آن تن در داده اند.

گیوم یک فرانسوی است که از پانزده سال قبل در آمریکا زندگی می کند. او هر روز در اطراف فیلادلفیا سوار قطار می شود.

وی می گوید: هر آنچه زیرساخت عمومی و دولتی در آمریکاست، کاملا شبیه بدترین کشورهای جهان سوم است.

فرانس 24 افزود: حتی در قلب واشنگتن پایتخت آمریکا، قطارهای سریع السیر آمریکایی از روی این پل که کاملا به خاطر زنگ زدگی سیاه شده است، عبور می کنند. آن هم با سی کیلومتر سرعت در ساعت و باید هم این مسیر با قطارهای باری و قطاری های بین شهری تقسیم شود. ترامپ قول داده است زیر ساخت ها را درست کند اما مشکل این است که وی کاهش مالیات ها را نیز وعده کرده است. این مشکلی است که از ده سال قبل وجود دارد.

یک کارشناس زیرساخت ها به نام ویل ویلکینز می گوید: سیاستمداران به دلیل نداشتن محبوبیت نمی توانند مالیات ها را افزایش بدهند. از سال 1993 به این طرف سهم زیرساخت ها از بهای بنزین افزایش نیافته است.

به گزارش فرانس 24، قدرت اول اقتصادی جهان در بین کشورهای دنیا از نظر زیرساختی در رده شانزدهم قرار دارد. نیاز این کشور به سرمایه گذاری در این بخش به دو هزار میلیارد یورو بالغ می شود که پنج برابر بودجه کل فرانسه است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: