پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 06
کد خبر: ۲۴۳۷۴
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۲
مهران به آغوش وطن بازگشت اما اینک در آغوش تقویم ملی و مسؤولان جایی ندارد.

هشت سال دفاع مقدس در همه چیز، سره را از ناسره مشخص کرد، در این میان علاوه بر اشخاص شهرها نیز دین خود را به این وطن به خوبی ادا کردند.

یکی از این شهرها که انصافا به خوبی توانست به وظیفه خود عمل کند مهران قهرمان و در عین حال مظلوم بود، شهری که در طول دوران مقدس، چندین بار بین نیروهای خودی و دشمن دست به دست شد و کاملا به ویرانه‌ای تبدیل شد و علاوه بر تحمل زخم کینه دشمن بعثی از ظلم خلق بدتر از کفار یا منافقین کور دل نیز بی نصیب نشد.

مهران و مردمان دین‌مدارش افتخار دفاع تمام قد از نظام اسلامی را در کارنامه خود دارند و عملیات‌های فراوانی در این شهر انجام شد و حدود 6 هزار شهید در این منطقه تقدیم انقلاب شد.

مسئولین متاسفانه با شان و شرایط مهران رفتار مناسبی نداشته‌اند و جا دارد همگام با لطف و رحمت امام مظلومان حسین بن علی(ع) در گشودن دروازه زیارت خویش به روی مردم، مسؤولین استان نیز زیر ساخت‌های لازم برای این کار در رشد و رونق اقتصادی منطقه و کاهش میزان بیکاری، فراهم و گوشه‌ای از دین خود را به این شهر عمل کنند.

البته مظلومیت مهران فقط در بی توجهی مسؤولان استان خلاصه نمی‌شود و مظلومیت دیگری آنرا به شدت آزار می‌دهد و آن این است که در تقویم ملی اسمی از آن به میان نیامده است،  10 تیرماه یادآور روزی خاطره‌انگیز است. روزی که عجین است با کلام نورانی امام راحل (ره) که فرمودند مهران راهم خدا آزاد کرد و در این روز دل امام و ملت غیور ایران شاد شد و مهران به آغوش وطن بازگشت ولی اینک در آغوش تقویم ملی جایی ندارد.

10 تیرماه به روز صنعت و معدن مشهور است در حالی که اگر مهران و شش هزار شهید مظلومش نبودند از اقتصاد و صنعت و معدن خبری نبود، اجرای کارهای آب و خاک مانند سامانه گرمسیری، آبیاری و زهکشی با همکاری بخش خصوصی و قرار گاه خاتم الانبیاء سپاه پاسداران که در دستور کار نظام قرار گرفته، با همراهی مسؤولان منطقه‌ای می‌تواند بخش کوچکی از شهامت و شجاعت این شهر و مردمان آن را جبران کند.

* خدابخش داودی‌نصر- دبير جامعه اسلامي مهندسين ايلام

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: