چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
کد خبر: ۲۴۴۹۶
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۶
ادعای جولیانی:
شهردار سابق نیویورک مدعی شد تهدید ایران برای آمریکا بسیار بیشتر از کره شمالی است.

ادعای جولیانی: ایران بزرگترین تهدید برای آمریکاست / تغییر حکومت در ایران راهکار نظامی نداردبه گزارشروابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از  باشگاه خبرنگاران؛ دیلی استار نوشت؛ «رودی جولیانی»، شهردار سابق نیویورک و مشاور رئیس جمهور آمریکا، در سخنانی مدعی شد ایران هم‌اکنون تهدیدی به مراتب بالاتر از «کیم جونگ اون» و یا «ولادیمیر پوتین» برای آمریکا به حساب می‌آید.

جولیانی به عنوان یک چهره شناخته شده ضد ایرانی، در ادامه اظهاراتش مدعی شد: «ایران بزرگترین و بدترین دشمن آمریکا است. این کشور یک خطر بزرگ در سراسر جهان به حساب می‌آید. خطر بلند مدت آمریکا، ایران است.»

جولیانی همچنین مدعی شد: ایران در مقایسه با کره شمالی هم تهدید بزرگتری به حساب می‌آید. آنها به دنبال توسعه امپراتوری خود هستند؛ اما کره شمالی محدود به یک قلمرو است. در ایران فناوری‌های برتری نسبت به کره شمالی وجود دارد. درمورد کره شمالی می‌دانیم که با کیم جونگ اون طرف حساب هستیم و به کمک چین برای مهار وی امید زیادی بسته‌ایم؛ اما درمورد ایران اینطور نیست.

جولیانی که درجریان حملات 11 سپتامبر شهردار نیویورک بود، اذعان کرد: تغییر حکومت در ایران راهکار نظامی ندارد. این موضوع فقط با یک شورش داخلی محقق می‌شود و تنها کاری که آمریکا می‌تواند انجام دهد، اعمال تحریم‌های اقتصادی بیشتر علیه ایران است تا نارضایتی مردم بیشتر شود. تغییر حکومت در ایران نیازمند اقدامی از داخل این کشور است. دولت‌ها چگونه در شوروی سابق، لهستان و یا جمهوری چک تغییر کردند؟ هیچکدام به کمک ارتش محقق نشد. این مردم بودند که در نهایت قیام کردند و قدرت هیچ ارتشی نمی‌توانست با آنها برابری کند.

جولیانی یکی از مخالفان توافق هسته‌ای ایران است و تاکید دارد باتوجه به اینکه سه چهارم از مبادلات بانکی جهان از طریق بانک‌های آمریکا انجام می‌شود، این بهترین فرصت است تا آمریکا با تحریم بانکی ایران مانع از پیشرفت اقتصادی این کشور شد. وی در اوایل ماه میلادی جاری نیز در کنفرانس گروهک تروریستی منافقین که در پاریس برگزار شد، شرکت کرد.