سه‌شنبه ۲۶ تير ۱۳۹۷ - 2018 July 17
کد خبر: ۲۴۷۱۴
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۵

وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه گفت که کشورش در حال بررسی پاسخ مناسب به اخراج دیپلمات های آمریکایی از خاک روسیه است اما در عین حال از نظر او ادامه همکاری های میان دو کشور هسته ای بزرگ جهان با اهمیت و ضروری است.

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از ایرنا، کنگره آمریکا هفته گذشته به بهانه دخالت روسیه در انتخابات این کشور مجموعه تحریم های تازه ای را علیه مسکو به تصویب رساند و با گنجاندن بند خاصی در این لایحه هرگونه اختیار دخالتی در اجرای این تحریم ها را از رئیس جمهوری آمریکا سلب کرد.
دولت روسیه نیز در واکنش به این تحریم ها علاوه بر اخراج بیش از 700 دیپلمات آمریکایی از این کشور دو مجموعه دیپلماتیک آمریکا را به مصادره در آورد.
رکس تیلرسون وزیرامور خارجه آمریکا روز دوشنبه در پی دیدار و گفت وگو با سرگی لاوروف همتای روسی خود در حاشیه نشست آسه آن به خبرنگاران گفت که در این دیدار موضوع روابط میان دو کشور را با لاوروف در میان گذاشته است.
وی بدون اشاره به جزییات مربوط به واکنش کشورش نسبت به اقدام اخیر کرملین گفت که در این گفت وگو کوشیده است تا به همتای خود و مسئولین دولت روسیه بفهماند که این اقدام تا چه درجه از اهمیت برخوردار بوده و به روابط میان دو کشور لطمه وارد کرده است.
وزیر امورخارجه آمریکا افزود: حملات سایبری روسیه به مرکز اطلاعات حزب دموکرات آمریکا بی اعتمادی فراوانی را ایجاد کرد.

وی ادامه داد: واشنگتن به رغم این بی اعتمادی ها مایل به ادامه همکاری با مسکو است و از نظر او چنین ارتباطی میان دوکشور که بزرگترین زرادخانه های هسته ای جهان را دارند از اهمیتی حیاتی برخوردار است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: