چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
کد خبر: ۲۵۱۲۹
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۵
وزیران امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه عرب و ژاین بر حمایت خود از ایجاد کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس شرقی و یافتن یک راه حل عادلانه، دائم و فراگیر برای مناقشه اعراب و رژیم صهیونیستی بر اساس طرح صلح عربی و قطعنامه های بین المللی تاکید کردند.

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از ایرنا ؛شبکه خبری اسکای نیوز خبر داد، وزیران خارجه این کشورها روز دوشنبه در پایان دور نخست گفت و گوهای سیاسی میان کشورهای عربی و ژاپن که در مقر دبیرخانه اتحادیه عرب در قاهره برگزارشد، با صدور بیانیه ای خواهان توقف شهرک سازی از سوی رژیم صهیونیستی و اجرای قطعنامه های سازمان ملل به ویژه قطعنامه های 2016 و 2234 شدند.
وزیران خارجه این کشورها از جامعه جهانی خواستند به منظور توقف شهرک سازی و تلاش های مربوط به یهودی سازی شهر قدس رژیم صهیونیستی را تحت فشار قرار دهد.
وزیران خارجه اتحادیه عرب و ژاپن همچنین محاصره غیرقانونی غزه از سوی رژیم صهیونیستی را محکوم کردند و خواستار لغو فوری آن و توقف اقدامات خشونت بار علیه اسرای فلسطینی و اعراب دربند زندان های رژیم صهیونیستی شدند.
دو طرف همچنین تحولات اخیر خاورمیانه و شرق آسیا را بررسی و بر اهمیت حفظ صلح، امنیت و ثبات در این دو منطقه و حل منازعات از راه های سیاسی تاکید کردند.