دوشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۷ - 2018 July 16
کد خبر: ۲۵۴۵۴
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۷

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پیامی برای نشست اتمی ایتالیا گفت که همه باید از تمام توافقات بین‌المللی در عدم اشاعه هسته‌ای محافظت کنند.

به گزارشروابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از  فارس، دبیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در نشستی در ایتالیا گفت دانش هسته‌ای نقشی کلیدی برای توسعه دارد.

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پیامی برای این نشست ضمن عذرخواهی از نبودن در این کنفرانس هسته‌ای در ایتالیا گفت همه باید از تمام توافقات بین‌المللی در عدم اشاعه هسته‌ای محافظت کرده و سعی کنند آن‌ها را گسترش دهند.

موگرینی گفت توافق اتمی با ایران بدون اتحادیه اروپای قوی ممکن نبود. وی افزود که اروپایی‌ها تمام توان خود را برای صلح به کار بردند و این برای موفقیت مذاکرات حیاتی بود.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت، قدرت همکاری بین المللی در کنار دیپلماسی و گفت‌وگو، جلوی افزایش قدرت اتمی خطرناک را گرفت.

موگرینی گفت، در تمام این مدت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اجرای برجام از سوی ایران را زیر نظر داشت و تایید می‌کند ایران تعهداتش را بر‌اورده کرده است و آژانس ضمانتی برای همه است.

وی همچنین بیان داشت، توافق اتمی ایران، به یک یا چند کشور مربوط نیست و به همه جهان و به همه ما مربوط است و ما وظیفه داریم و مسئولیم که توافق هسته‌ای با ایران را حفظ کنیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: