چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - 2018 December 19
کد خبر: ۲۶۱۳۴
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۹

رئیس جمهوری فرانسه در گفت و گو با همتای آمریکایی خود درباره احتمال شناسایی یکجانبه قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی از سوی واشنگتن ابراز نگرانی کرد.

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از  ایرنا ؛ خبرگزاری رویترز نوشت، امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه در گفت و گو با دونالد ترامپ همتای آمریکایی خود درباره احتمال شناسایی یکجانبه شهر قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی ابراز نگرانی کرد.

بنا بر اعلام دفتر ریاست جمهوری فرانسه، مکرون تصریح کرد که مساله وضعیت قدس باید در چارچوب گفت و گوهای سازش میان فلسطینیان و رژیم صهیونیستی رطرف شود.

رئیس جمهوری فرانسه همچنین بر لزوم راه حل دو دولت با قدس به عنوان پایتخت مشترک تاکید کرد.
پیشتر رسانه ها از قصد ترامپ برای اعلام شناسایی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی در روز چهارشنبه خبر داده بودند.

رئیس جمهوری آمریکا که تاکنون دوبار قانون کنگره این کشور مبنی بر انتقال سفارت آمریکا در فلسطین اشغالی به شهر قدس را تعلیق کرده، در آستانه پایان ضرب الاجل جاری قرار دارد.

بر اساس این گزارش ، ترامپ قصد دارد قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی شناسایی کند، اما در عین حال انتقال سفارت را دوباره تعلیق کند.

رئیسان جمهوری فرانسه و آمریکا همچنین در خصوص ضرورت گفت و گوی سازنده میان دولت مرکزی عراق و مقام های منطقه اقلیم کردستان برای برطرف کردن تنش ها تاکید کردند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: