پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 06
کد خبر: ۲۶۴۹۳
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۱
بيانيه:
در بخشي از اين بيانيه آمده است: جامعه اسلامي مهندسين، ضمن گراميداشت ياد و خاطره آن مرحوم، از خداوند متعال علوّ درجات را براي ايشان و عاقبت به خيري براي همه خدمتگزاران انقلاب اسلامي ايران مسألت دارد. اميدواريم پرچم اين انقلاب در سايه رهبري داهيانه مقام معظم ولايت حضرت امام خامنه اي به صاحب اصلي آن يعني وجود مقدس حضرت صاحب الزمان امام عصر(ارواحنا لتراب مقدمه الفداء) تحويل گردد.

بسمه تعالي

بيانيه جامعه اسلامي مهندسين به مناسبت اولين سالگرد درگذشت آيت اله هاشمي رفسنجاني

نوزدهم دي ماه سالروز درگذشت مردي از تبار انقلاب است. بي شك مرحوم هاشمي را بايد جزو هيئت امناي انقلاب اسلامي ايران دانست. وي از اولين روزهاي شروع نهضت امام راحل(ره) در صحنه حضور داشت و تمام زندگي اش را براي نهضت و انقلاب گذاشت.

مبارزات سخت و نفس گير با رژيم منحوس پهلوي و بارها زندان رفتن و شكنجه ديدن اما از پا ننشستن و از مبارزه دست نشستن، از مرحوم هاشمي مردي براي روزهاي سخت انقلاب و مسئوليتهاي مهم ساخته بود. با پيروزي انقلاب اسلامي دوراني ديگر در حيات آن مرحوم آغاز شد و تلاش و تدبّر ايشان در كنار اعتمادي كه امام راحل عظيم الشأن(ره) به ايشان داشت، وي را واجد مسئوليتهاي مهمي همچون رياست مجلس شوراي اسلامي و قائم مقام فرمانده كل قوا در دفاع مقدس نموده بود و پس از ارتحال جانسوز پير و مرادمان، در كنار رهبر معظم انقلاب اسلامي، براي اعتلاي ايران عزيز تلاشي وصف ناشدني داشت. رياست جمهوري اسلامي ايران در دوران سازندگي، رياست مجمع تشخيص مصلحت نظام و رياست مجلس خبرگان رهبري، هاشمي را به مردي بزرگ و تأثيرگذار در تاريخ سياسي ايران بدل ساخت. خطبه هاي دقيق و با تحليل وي در نماز جمعه تهران همواره مورد توجه رسانه ها و تحليلگران مسائل سياسي ايران بود و سخنراني هاي وي در محافل و مراسم گوناگون در كانون توجهات قرار داشت.

همواره شايسته است كه از رجال سياسي كشور چهره اي واقعي براي مردم معرفي نمود و نه قديسي مصون از اشتباه، كه بي شك هيچ تلاشي در مسير عمل مصون از خطا و اشتباه نيست. اما مرحوم هاشمي هيچگاه تندروي را نمي پذيرفت و همين امر هم موجب شده بود تا در مقاطعي توسط افراد تندرو هر دو جناح سياسي كشور مورد شماتت قرارگيرد، ليكن هاشمي مرد انقلاب و ياور رهبري بود. هرچند كه ممكن بود در مسير اداره كشور، در موردي، سليقه اي ديگر داشته باشد اما به گفته خودش همواره نظر رهبري را مقدم بر راي و نظر خود مي دانست و بر اين روال هم زندگي كرد. تا آنجاكه مقام معظم ولايت در پاسخ به نامهرباني ها نسبت به هاشمي، در نماز جمعه 29 خرداد 1388 در مورد ايشان چنين فرمود: " آقاي هاشمي از اصلي ترين افراد نهضت در دوران مبارزات بود، از مبارزين جدي و پيگير قبل از انقلاب بود. بعد از پيروزي انقلاب از موثرترين شخصيتهاي جمهوري اسلامي در كنار امام بود. بعد از رحلت امام هم در كنار رهبري تا امروز. اين مرد بارها تا مرز شهادت پيش رفته. قبل از انقلاب اموال خودش را صرف انقلاب مي كرد و به مبارزين مي داد. " و اين ها تصوير واقعي از هاشمي است كه رهبر فرزانه انقلاب براي مردم معرفي مي كند.

جامعه اسلامي مهندسين، ضمن گراميداشت ياد و خاطره آن مرحوم، از خداوند متعال علوّ درجات را براي ايشان و عاقبت به خيري براي همه خدمتگزاران انقلاب اسلامي ايران مسألت دارد. اميدواريم پرچم اين انقلاب در سايه رهبري داهيانه مقام معظم ولايت حضرت امام خامنه اي به صاحب اصلي آن يعني وجود مقدس حضرت صاحب الزمان امام عصر(ارواحنا لتراب مقدمه الفداء) تحويل گردد.

خدايا چنان كن سرانجام كار

تو خشنود باشي و ما رستگار

جامعه اسلامي مهندسين

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: