چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - 2018 December 19
کد خبر: ۲۶۵۱۹
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۸

مقام‌های آمریکا از آموزش نیروهای خود در تونل‌هایی شبیه به آن‌چه که در کره شمالی است و خرید تجهیزات ویژه برای عملیات زیرزمینی علیه کره شمالی خبر دادند.

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل ازفارس، مقام‌های آمریکا اعلام کردند که هم‌زمان با شدت گرفتن بحران کره، ارتش آمریکا هزاران نظامی را در تونل‌های رزمی آموزش می‌دهد تا آن‌ها هنگام به کارگیری گزینه نظامی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور علیه پیونگ یانگ آمادگی لازم را داشته باشند .
به نوشته وبگاه «رادیوی ملی آمریکا» کره شمالی سرزمینی پوشیده با هزاران تونل و پناهگاه است که برخی از آن‌ها در خطوط مرزی در نزدیکی سئول پایتخت کره جنوبی هستند. در این کشور همچنین صد‌ها گودال و حفره وجود دارند که از آن‌ها برای مخفی کردن نیروها، یگان‌های توپخانه، جنگ‌افزارهای بیولوژیکی، شیمیایی و اتمی استفاده می‌شود.
مقام‌های آمریکایی گفته‌اند که پنتاگون علاوه بر تمرین دادن نیروها در تونل‌های ویژه برای حفظ آمادگی با شرایط جنگی در کره شمالی، در حال خرید ابزارهای مورد نیاز عملیات در تونل چون دوربین‌های دید در شب، بی‌سیم و تجهیزات برشکاری اکسیژنی است.
مقام‌های آمریکا می‌گویند که تیپ‌های اضافی شامل لشگر هوابرد 82 و 101 در تمرین‌های سال جاری شرکت خواهند کرد.
مقام‌های آمریکایی همچنین عنوان کردند که این تمرین نظامی در سال 2018 به طور محتمل در پایگاهی در داخل کشور صورت خواهد گرفت.
«دیوید مکس‌ول» سرهنگ نظامی بازنشسته آمریکا و تحلیلگر «موسسه مطالعاتی کره، آمریکا» در این باره گفت: «فکر می‌کنم که این کار نه تنها برای آمریکا بلکه برای نیروهای کره جنوبی نیز ضروری است.»
مقام‌های کره‌شمالی روز سه‌شنبه اعلام کردند که تسلیحات این کشور فقط «علیه آمریکا» و نه علیه کره‌جنوبی، روسیه و چین به کار گرفته می‌شوند.
خبرگزاری «رویترز» با اعلام این خبر تاکید کرد که کره شمالی و جنوبی در بیانیه‌ای مشترک به منظور مذاکره نظامی با هم به توافق رسیده‌اند.
کره‌شمالی همچنین اعلام کرده که مذاکره درباره مسئله هسته‌ای می‌تواند در روابط 2 کره‌ تاثیر منفی داشته باشد.
همچنین قرار است خط تلفنی نظامی میان کره شمالی و کره جنوبی از روز چهارشنبه (فردا) دوباره برقرار شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: