سه‌شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - 2021 April 20
کد خبر: ۲۶۸۲۵
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۱
جامعه اسلامي مهندسين:
دربخشي از اين بيانيه آمده است: ملت بزرگ ايران جشن سي و نهمين سالگرد پيروزي انقلاب عظيمشان را درحالي برگزار مي نمايند كه آوازه انقلاب اسلامي ايران اكنون در شرق و غرب عالم پيچيده است. انقلابي كه با اهدافي عالي از حاكميت اسلام ناب تا برقراري عدالت و استقلال طلبي و عدم سرسپردگي به قدرتهاي استعماري، به پشتوانه حمايت خيل عظيم ملت ايران و رهبري داهيانه امام بزرگوار رضوان ا... تعالي عليه به پيروزي رسيد.

بيانيه جامعه اسلامي مهندسين به مناسبت سي و نهمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ايران

ملت بزرگ ايران جشن سي و نهمين سالگرد پيروزي انقلاب عظيمشان را درحالي برگزار مي نمايند كه آوازه انقلاب اسلامي ايران اكنون در شرق و غرب عالم پيچيده است. انقلابي كه با اهدافي عالي از حاكميت اسلام ناب تا برقراري عدالت و استقلال طلبي و عدم سرسپردگي به قدرتهاي استعماري، به پشتوانه حمايت خيل عظيم ملت ايران و رهبري داهيانه امام بزرگوار رضوان ا... تعالي عليه به پيروزي رسيد.

هنوز شيريني سرنگوني نظام طاغوت و پيروزي انقلاب كام ملت را كاملا شيرين نكرده بود كه جنگي نابرابر بر اين مرز و بوم تحميل شد و همه دنيا براي محو انقلاب ايران، عزت ملت ما را نشانه رفتند اما زهي خيال باطل كه ايران كنام شيران و مهد دليران است. خون هاي پاك، ضامن استقلال و حفظ تماميت ارضي ايران شد و ذره اي از خاك ما در دست اجنبي نماند. اما اين پايان كار نبود و ايرانيان چون استكبار و اذنابش را به چالش كشيده بودند و نداي عدالت طلبي را در جهان فرياد زده بودند، آماج تهديدها و تحريم ها قرار گرفتند. اما امت ايران عزيز صبورتر و مقاوم تر شدند و هرچه دشمني دشمنان و فتنه انگيزي فتنه گران بيشتر شد، اتحاد و همدلي ملت ايران نيز افزايش يافت و از حضور ميليوني در پاي صندوق هاي راي تا پرشكوه ترين جلوه هاي حضور در راهپيمايي هاي 22 بهمن گرفته تا كور كردن چشم فتنه در دي ماه 88 و تا دفاع از حريم آل الله در آن سوي مرزها و نابودي داعش و داعشيان، خواب دشمنان اين مرز و بوم را تعبيري وارونه كردند.

اما اين ملت بزرگ شايسته قدرشناسي بيشتر هستند. عليرغم همه دستاوردهاي بزرگ و خيره كننده سالهاي پس از انقلاب، هنوز مشكلات فراواني در حوزه اقتصادي و معيشتي پيش روي ملت صبور و غيور ايران است. هنوز هم آفت بزرگي به نام فساد اداري وجود دارد و هنوز هم خوي اشرافي گري مستولي بر برخي از مسئولين در سطوح مختلف است. نبايد فراموش كرد كه پيروزي انقلاب اسلامي ايران و بقاي نظام مقدس جمهوري اسلامي مبتني بر مجاهدتها و مقاومتهاي اين ملت بزرگ است. پس امروز و در آستانه سي و نهمين سالگرد پيروزي انقلاب بر همه مسئولين در سطوح مختلف فرض و واجب است كه اولا اختلافات جناحي خود را در مسائل كلان ملي كنار گذارند و ضمن نقد مشفقانه و دلسوزانه از القاي ناكارآمدي در هر منصبي نسبت به دولتهاي گذشته و زمامداران فعلي پرهيز نمايند. ثانيا با تلاش شبانه روزي و بهره گيري از همه امكانات سعي بر حل مشكلات بزرگي همچون ركود، بيكاري و امثالهم نمايند و به جاي حرف درماني عملگرايي را پيشه خود نمايند. ثالثا اقدام واقعي در پيگيري راهبرد ارزشمند اقتصاد مقاومتي و كاهش تصدي گري هاي دولت و تسهيل كسب و كار در جامعه انجام دهند كه در صورت سهل انگاري، فرصت هاي اين مملكت يكي پس از ديگري از دست خواهند رفت. شايسته است به مسئولين محترم يادآور شويم كه با ملت فرهيخته ايران اگر موضوعات و مشكلات را بصورت واقعي درميان گذارند و خود را از شرّ وعده هاي پوچ و ناممكن خلاص كنند، ثمره همراهي و همدلي ملت را خواهند ديد كه اين ملت بارها در عرصه هاي گوناگون اين موضوع را به اثبات رسانده است. رابعا درخصوص مبارزه با فساد نبايد هيچ گونه ملاحظه قبيله اي يا جناحي صورت پذيرد. متاسفانه عده اي معدود از مديران فاسد با عملكرد خود چهره مديران خدوم را نيز در بين مردم مكدر كرده اند اما اگر مبارزه با فساد جدّي، علني، بي ملاحظه و با مجازات هاي سنگين صورت پذيرد اعتماد مردم به لايه هاي مختلف قواي اجرايي،قضايي و تقنيني كشور قطعا افزايش خواهد يافت. خامسا در حوزه سياست خارجي همانگونه كه بارها مقام معظم رهبري تاكيد فرموده اند حوزه هاي دفاعي ما و حمايت ايران از مقاومت به هيچ عنوان قابل مذاكره نمي باشد و اين كلام بايستي به عنوان يك راهبرد در سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران كاملا عيان و جدّي باشد. اميدواريم كه مسئولين امر توصيه هاي مشفقانه اين تشكل را درنظر داشته باشند و با حركت بر مسير آرمان هاي امام راحل(ره) و عمل به منويات مقام معظم رهبري و توجه ويژه به مطالبات عمومي كشور بر عزت ايران عزيز روز به روز بيفزايند.

جامعه اسلامي مهندسين ضمن تبريك فرارسيدن سالگرد پيروزي انقلاب شكوهمند اسلامي ايران و با گراميداشت ياد و خاطره امام راحل عظيم الشأن و شهداي گلگون انقلاب اسلامي، از آحاد ملت عزيز ايران براي حضور باشكوه در راهپيمائي هاي 22 بهمن در سراسر كشور دعوت به عمل مي آورد و با فريادي رسا به جهانيان اعلام مي دارد كه ايران عزيز همچنان استوار به سمت قله هاي افتخار با وحدت ملي و رهبري حكيمانه مقام معظم رهبري به پيش خواهد رفت. ان شاءالله.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: