جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 April 19
کد خبر: ۲۶۸۳۲
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۲
سلطاني فر:
وزیر ورزش و جوانان درباره اتفاقات اخیر المپیک زمستانی و اقدام شرکت سامسونگ، گفت: با پیگیری‌هایی صورت‌گرفته هم کمیته برگزاری المپیک زمستانی و هم شرکت سامسونگ از ایران عذرخواهی کردند.

به گزارش روابط عمومي جامعه اسلامي مهندسين به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، مسعود سلطانی‌فر در جمع خبرنگاران در روز پایانی مسابقات جام بین‌المللی تختی گفت: قلب کشتی جهان در ایران می‌تپد و کشتی رشته اول ایران بوده و این رشته در فرهنگ ایرانیان ریشه دارد.

وی گفت: در 16 دوره حضور خود در المپیک تنها در 4 رشته کشتی، وزنه‌برداری، دوومیدانی و تکواندو به مدال  رسیدیم و بیشترین مدال کسب‌شده برای ایران در المپیک در رشته کشتی بوده است.

وزیر ورزش و جوانان گفت: همین نشان از اهمیت این رشته داشته و وزارت ورزش حمایت همه‌جانبه از این رشته ورزشی را راس امور خود دارد.

سلطانی‌فر گفت: استفاده از جوانان و آماده‌سازی تیم در راستای حضور پرقدرت در مسابقات آسیایی جاکارتا و المپیک 2020 توکیو بوده و اهداف مدنظر در مسابقات جام تختی دست یافته و عملکرد قابل قبولی در این مسابقات داشتیم.

میزبانی‌های تبریز در 2018 ادامه می‌یابد

وزیر ورزش و جوانان گفت: در راستای رویداد 2018 و انتخاب تبریز به عنوان پایتخت کشورهای اسلامی در سال 2018 میزبانی کشتی جام تختی به تبریز برگزار شد که حضور 14 کشور خارجی و 160 کشتی‌گیر نشان از اهمیت این مسابقات داشت.

وی افزود: در راستای برنامه مدون تبریز 2018 میزبانی‌های تبریز ادامه یافته و در نظر داریم 6 الی 7 میزبانی دیگر در سطح بین‌المللی به تبریز واگذار شود.

عذرخواهی کمیته برگزاری المپیک زمستانی و شرکت سامسونگ

سلطانی‌فر در مورد اتفاقات المپیک زمستانی گفت: حرکت برگزار‌کنندگان المپیک زمستانی و شرکت سامسونگ برخلاف منشور المپیک بوده و بلافاصله بعد از اقدام‌ زشت و نسنجیده کمیته برگزاری بازی‌های المپیک زمستانی و همچنین شرکت سامسونگ مراتب اعتراض رسمی خود را اعلام و موضع‌گیری کردیم زیرا این رفتار با ورزشکاران ایرانی دور از شان ملت ایران بود.

وی گفت: بلافاصله وزیر امور خارجه، وزرای صنعت و معدن و ارتباطات موضوع‌گیری کرده و عنوان کردند اقدامات تنبیهی برای این بی‌احترامی به ورزشکاران ایرانی در نظر خواهند گرفت.

وزیر ورزش ‌و جوانان افزود: شرکت سامسونگ ابتدا مسئولیت این اقدام را متوجه مسوولان برگزارکننده المپیک زمستانی دانسته و اما با پیگیری‌هایی صورت گرفته هم کمیته برگزاری المپیک زمستانی و هم شرکت سامسونگ از ایران عذرخواهی کردند و آنچه ما دنبالش بودیم محقق شده و پیگیری‌های دیگر هم صورت خواهد گرفت.‌

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: