سه‌شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ - 2018 August 21
کد خبر: ۲۶۸۶۲
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۸
آمریکا ادعای نخست وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر گفتگو با مقامات واشنگتن پیرامون امکان الحاق شهرکهای یهودی نشین واقع در کرانه باختری به سرزمینهای اِشغالی، را تکذیب کرد.

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل ازمهر ؛ رویترز نوشت، کاخ سفید در اقدامی نادر با اشاره ای تلویحی به عدم توافق میان رئیس جمهور آمریکا و نخست وزیر رژیم صهیونیستی، ادعای بنیامین نتانیاهو در مورد گفتگوی خود با مقامات واشنگتن پیرامون امکان الحاق شهرکهای یهودی نشین در کرانه باختری به سرزمینهای اِشغالی، را کذب خوانده و آن را رد کرد.

طبق اظهارات سخنگوی حزب «لیکود»، نتانیاهو در دیداری محرمانه با قانونگذاران این حزب راستگرای رژیم صهیونیستی گفت که «بر مبنای مبحث اِعمال حق حاکمیت، می توانم بگویم که در مورد این موضوع با آمریکائیان صحبت کردم».

اما اواخر روز دوشنبه، کاخ سفید هرگونه بحث و گفتگو دوطرفه پیرامون این موضوع را رد کرد و یک مقام بلندپایه رژیم صهیونیستی نیز گفت که نتانیاهو هیچ طرح پیشنهادی ویژه ای برای الحاق، به واشنگتن ارائه نکرده است.

«جاش رافل» سخنگوی کاخ سفید در این باره گفت: «گزارشها مبنی بر گفتگوی آمریکا و اسرائیل در مورد یک طرح الحاق برای کرانه باختری، کذب و دروغ است».

وی در ادامه افزود: «آمریکا و اسرائیل هرگز درباره یک چنین طرحی با یکدیگر گفتگو نکردند و رئیس جمهور همچنان بر طرح ابتکاری صلح میان اسرائیل- فلسطین متمرکز است».

برخی صاحب نظران بر این باورند که اظهارات نتانیاهو خطاب به اعضای حزب لیکود ممکن است اقدامی در جهت آشتی با راستگرایان حاضر در کابینه خود باشد تا ارائه طرحی ملموس.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: