سه‌شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - 2018 December 18
کد خبر: ۲۷۱۸۳
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۷
نوبخت در نشست خبری:
نشست خبری هفتگی محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت با حضور خبرنگاران برگزار شد.

حقوق اسفند همه دستگاه‌های دولتی و نیروهای مسلح پرداخت شد/رشد اقتصادی در  9 ماهه ا‌ول سال جاری با نفت ٤/٤ درصد و بدون نفت ٤/٧ درصدبه گزارشروابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری هفتگی با اصحاب رسانه اظهار کرد:کسری بودجه نداریم اما چون دخل‌مان با خرج یکی نیست، آرام‌تر هزینه می‌کنیم.

سخنگوی دولت افزود: تا ٢١ اسفندماه امسال ١٧ هزار و ٤٧٤ هزار ميليارد تومان تسهيلات به ٢٦ هزار ٦٧٨ بنگاه‌ها پرداخت کرده‌ایم.

وی ادامه داد: دولت همچنين ٣٣ هزار و ٤٥٤ ميليارد تومان اعتبار به طرح‌هاى عمرانى پرداخت کرد كه اين رقم نسبت به سال گذشته ١٧٩ درصد رشد داشته است.

نوبخت تصریح کرد: در تدوين بودجه رقمى پیش‌بینی می‌شود که گاهی منابع آن کامل تحقق پیدا نمی‌کند لذا این موضوع به عدم تحقق منابع مربوط می ‌شود نه کسری بودجه.

سخنگوی دولت اضافه کرد: گاهی اوقات مجلس تصميم می‌گيرد بودجه پيشنهادى دولت را افزايش دهد. سال گذشته سیصد و ۱۹ هزار میلیارد تومان به مجلس تقدیم کردیم که مجلس آن را به سیصد و ۴۶ هزار افزایش داد.

 نوبخت با اشاره به اینکه حقوق اسفند همه دستگاه‌های دولتی و نیروهای مسلح پرداخت شد، اظهار کرد: رشد اقتصادى امسال با نفت ٤/٤ درصد و بدون نفت ٤/٧ درصد گزارش شده است.

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه رشد بخش كشاورزى ١ درصد، صنعت٣/١درصد، خدمات ٧ درصد ، مصرف نهايى خصوصى ٧/٥ و مصرف نهايى دولتى ٧/٦ درصد است، بیان کرد: همچنين امسال رشد سرمايه گذارى مثبت گزارش شده است.

نوبخت در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر اینکه بعیدی نژاد سفیر ایران در لندن با انتشار توئیتی اعلام کرده حسین مرعشی قزوینی از اصحاب جریان شیرازی با وارد آوردن اتهاماتی او را به قتل تهدید کرده است، برای تامین امنیت دیپلماتها با توجه به اتفاقاتی که در لندن و وین افتاد، چه برنامه‌ای دارید، اظهار کرد:بر اساس عرف دیپلماتیک از کشورهایی دیگری که دیپلمات های ما حضور دارند انتظار داریم هم از فضای فیزیکی و هم از شخصیت‌ها صیانت کافی به عمل آید.

سخنگوی دولت گفت: من توييت بعيدى نژاد را نديده‌ام اما اگر موضوعى باشد، با وزارت خارجه آن را بررسی و نتيجه را اعلام می‌كنيم.

نوبخت در واكنش به اظهارات احمد توكلى در خصوص اموال نامشروع مسئولان و ضرورت شفاف سازى این اموال اظهار کرد: اجازه دهيد سكوت كنم، البته توكلى فرد فهيمى است اما بايد بدانيم كه طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان ، پيشنهاد دولت بود و روحانى در پيوست حكم وزرا تاكيد كرد كه اموالشان بايد شفاف باشد.

وی با اشاره به اینکه همه مقامات دولتى زير ١٠ ميليون تومان حقوق دريافت می‌كنند، بیان کرد: اگر دستگاهی حقوق نگرفته حتما به سازمان برنامه و بودجه اطلاع دهد.

نوبخت درباره خروج اشیا تاریخى در زمان حمید بقایی و دولت گذشته اظهار کرد: مقرر شد هر مسئله اى که از دولت گذشته روى داد را به قوه قضاییه ارجاع دهیم تا این قوه اقدامات لازم را انجام دهد.

سخنگوی دولت  ادامه داد: وقتى قوه قضاییه می‌گوید دستم از مدارک و مستندات پر است حتما این موارد هم در این قوه وجود دارد ما به دنبال نفع سیاسى نبودیم و می‌خواهیم کارى ثباتى براى مردم انجام دهیم.

وی تصریح کرد: امیدواریم قوه قضاییه این مورد را هم بررسی کند، البته ممکن است برخى موضع طلبکارانه داشته باشند، اما ما به قوه قضاییه اعتماد داریم زیرا در چارچوب قانون عمل می‌کند.

 نوبخت خاطرنشام کرد: من از خارج شدن اشیا تاریخى از کشورر بی خبرم و این خبر را از شما شنیدم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: