چهارشنبه ۰۷ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 27
کد خبر: ۲۷۳۲۸
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۹
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که ارتش این کشور هیچ اثری از سلاح های شیمیایی در حمله به دوما در سوریه نیافته است.

به گزارشروابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از ایرنا ؛ شبکه خبری راشاتودی خبر داد، وزارت دفاع روسیه افزود: تصاویر منتشر شده به نام قربانیان حمله شیمیایی جعلی بوده و ساخته امدادگران موسوم به کلاه سفیدها است.
 
همچنین مرکز همبستگی روسی برای سوریه اعلام کرد که کارشناسان جنگ افزارهای پرتوی، شیمیایی و بیولوژیک به همراه پزشکان، روز دوشنبه از بخش هایی از شهر دوما در غوطه شرقی بازرسی کردند.
 
براساس این بیانیه، این کارشناسان پس از بازرسی از این منطقه، هیچ اثری مبنی بر استفاده از عامل های شیمیایی نیافتند.
 
به گزارش ایرنا، کاربران فضای مجازی در عراق در واکنش به این تصاویر، دو تصویر را در کنار هم منتشر کرده اند که در بخش بالایی، شخصی دیده می شود که بعنوان قربانی حمله شیمیایی شهر دوما از سوی امدادگران کلاه سفید در حال رسیدگی و درمان است. همین فرد در بخش پایین تصویر با همان امدادگران در حال گرفتن عکس یادگاری است.

منابع نزدیک به تروریست ها مدعی شده اند که هواپیماهای نظامی سوریه، شامگاه شنبه این هفته دوما را هدف بمباران شیمیایی قرار دادند که در جریان آن 75 تن کشته و ده ها تن مصدوم شدند.

این اتهام در شرایطی مطرح شده است که نظامیان سوری در یک قدمی آزادسازی این شهر قرار دارند و پیش تر سوریه در خصوص تلاش تروریست ها برای طرح سناریوی حمله شیمیایی به غوطه شرقی هشدار داده بود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: