چهارشنبه ۰۷ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 27
کد خبر: ۲۷۳۳۲
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۱

رؤسای جمهور فرانسه و آمریکا طی دومین تماس تلفنی خود در یک روز درباره سوریه، واکنش جامعه بین‌المللی به حمله شیمیایی در سوریه را خواستار شدند.

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و «امانوئل ماکرون» همتای فرانسوی او بامداد سه‌شنبه تلفنی درباره تحولات سوریه گفت‌وگو کردند.

کاخ‌سفید با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد ترامپ و ماکرون در این تماس بر تداوم هماهنگی‌ها در مقابله با استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه تاکید کردند.

کاخ الیزه نیز در بیانیه‌ای گفت که این دو از جامعه بین‌الملل خواستند علیه حمله شیمیایی در سوریه اقدام کنند.

این دومین تماس رؤسای جمهور فرانسه و آمریکا در یک روز و درباره بحران سوریه است.

تروریست‌ها در ساعت آغازین یکشنبه با گاز شیمیایی به غیرنظامیان در شهر دوما واقع در غوطه شرقی دمشق حمله کردند. در این حمله نزدیک به 100 نفر کشته شده و صدها تن دیگر نیز مجروح شدند. (جزئیات بیشتر)

این در حالی است که وزارت دفاع روسیه روز شنبه هشدار داده بود گروه‌های تروریستی «جیش الاسلام» و ارتش آزاد قصد دارند با استفاده از گاز شیمیایی، به شهر دوما در غوطه شرقی دمشق حمله کنند. (جزئیات بیشتر)

وزارت دفاع روسیه تاکید کرده بود که تروریست‌ها به دنبال تحریک کردن احساسات جامعه بین‌المللی و متهم کردن دولت سوریه به حمله علیه شهروندان خود است. همچنین این حمله می‌تواند مورد استفاده متحدین غربی و عربی تروریست‌ها قرار بگیرد.

دولت سوریه همچنین در سال 2013 با همکاری روسیه و تحت نظارت کشورها و سازمان‌های بین‌المللی از جمله آمریکا و سازمان ملل، تمام سلاح‌های شیمایی خود را نابود کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: