چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ - 2019 January 16
کد خبر: ۲۷۷۲۰
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۷

دو سوم از اعضای شورای امنیت در نامه‎ای خطاب به دبیرکل سازمان ملل از عدم اجرای قطعنامه لزوم توقف شهرک‎سازی در اراضی اشغالی ابراز نارضایتی کردند.

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از خبرگزاری مهر ؛ رویترز نوشت، دو سوم از اعضای شورای امنیت مراتب نگرانی عمیق خود را از بابت عدم اجرای قطعنامه سال ۲۰۱۶ مبنی بر لزوم پایان شهرک‌سازی در اراضی اشغالی و تشکیل دولت مستقل فلسطینی، ابراز کردند.

۱۰ نفر از ۱۵ عضو شورای امنیت در نامه‌ای خطاب به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد گفتند: شورای امنیت باید پشت قطعنامه‌هایش بایستد و جدیت آنها را تضمین کند. درغیراین‌صورت، با خطر تضعیف وجهه نظام بین‌الملل مواجه خواهیم بود.

گفتنی است این نامه از سوی بولیوی، چین، ساحل عاج، گینه استوایی، فرانسه، قزاقستان، کویت، پرو، هلند و سوئد نوشته شده و نگارش آن همزمان با افتتاح سفارت آمریکا در قدس اشغالی بود- اقدامی که موجی از اعتراضات بین‌المللی را به دنبال داشت حال‌آنکه خونبارترین روز فلسطین از ۲۰۱۴ به این سو را نیز رقم زده است.

براساس گزارش منابع فلسطینی، تعداد شهدای حملات رژیم صهیونیستی به تظاهرات کنندگان در مرز غزه، به ۵۹ نفر رسید. تعداد مجروحان نیز بیش از ۲۷۷۱ نفر گزارش شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: