شنبه ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 23
کد خبر: ۲۷۸۳۶
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۳

خبرگزاری کره شمالی اعلام کرد: 'کیم جونگ اون' رهبر این کشور بر عزم ثابت خود برای دیدار با «دونالد ترامپ» رئیس‌ جمهوری آمریکا در 12 ژوئن (22 خرداد) تاکید دارد و خواهان برگزاری اجلاس سران با آمریکاست.

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل ازایرنا، خبرگزاری رسمی کره شمالی همچنین روز یکشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: رهبران دو کره در نشست روز گذشته خود به توافق رسیده اند که سومین نشست سران را روز یکم ژوئن (11 خرداد) برگزار کنند.

دومین اجلاس سران کره روز گذشته 26 می (5 خرداد) در روستای مرزی پانمونجوم برگزار شد. این اجلاس با هدف یافتن راهی برای برگزاری اجلاس سران آمریکا و کره شمالی که توسط دونالد ترامپ لغو شده بود ، برگزار شد.

دیدار رهبران کره شمالی و آمریکا قرار بود 12 ژوئن در سنگاپور برگزار شود اما ترامپ در نامه ای به 'کیم جونگ اون' رهبر کره شمالی، با اشاره به آنچه که «خصومت آشکار» در موضع‌گیری‌های اخیر پیونگ یانگ خواند، نوشت که از دیدگاه او «اکنون زمان مناسبی برای برگزاری این دیدار نیست».

براساس گزارش خبرگزاری کره شمالی، 'کیم جونگ اون' در دیدار روز گذشته از 'مون جائه این' رییس جمهوری کره جنوبی، به دلیل تلاش برای برگزاری نشست سران آمریکا و کره شمالی تشکر کرده است.

'کیم جونگ اون' از رییس جمهوری کره جنوبی خواسته است تا برای برگزاری نشست سران با ترامپ تلاش کند و مکانیسمی مناسب برای صلح دائمی و پایدار در شبه جزیره اتخاذ نماید.

دو رهبر همچنین روز گذشته توافق کردند هر زمانی که نیاز باشد یکدیگر را ملاقات کنند.

نخستین نشست سران دو کشور، روز 7 اردیبهشت در روستای مرزی 'پانمونجوم' برگزار شد.

رهبران دو کره در بیانیه پایانی این اجلاس در مورد «خلع سلاح کامل شبه جزیره کره» به توافق رسیده و موافقت کردند «توافق متارکه جنگ به معاهده صلح تبدیل شود و هر اقدام خصمانه علیه یکدیگر را از این به بعد خاتمه دهند».

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: