شنبه ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 23
کد خبر: ۲۷۸۳۷
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴

دبیرکل ناتو با اشاره به برگزاری نشست بعدی شورای روسیه- ناتو در پنج شنبه آینده تداوم مذاکرات با مسکو با وجود اختلافات روزافزون را مهم دانست.

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از العالم، با وجود رویارویی روزافزون و اتهامات متقابل بین ناتو و روسیه این ائتلاف نظامی همچنان به دنبال مذاکره با مسکو است.

"ینز استولنبرگ"، دبیر کل ناتو درمصاحبه ای با هفته نامه "اشپیگل" تصریح کرد که ما در پنج شنبه آینده در شورای روسیه-ناتو با هم دیدار می کنیم تا مذاکرات با روسیه را در پیش گیریم. گفتگو با روسیه ساده نیست، اما دقیقا به همین دلیل مهم است. ما به این مذاکرات نیاز داریم تا مناسبات خود را بهبود بخشیده و تنش ها را کاهش دهیم.

این اولین دیدار شورای روسیه- ناتو از پاییز سال 2017 و احتمالا آخرین آن قبل از نشست ناتو در جولای آینده است. شورای روسیه- ناتو مهم ترین تشکل برای گفتگوهای سیاسی بین ائتلاف ناتو و روسیه است که در سال 2002 تاسیس شده است تا روسیه را به صورت تنگاتنگ در منایبات با ائتلاف نظامی دو سوی آتلانتیک وارد کند و اعتماد سازی کند.

این مذاکرات به دلیل اختلافات اوکراین بین جوئن 2014 و آوریل 2016 کاملا متوقف شد و اخیرا مجددا دیدارهایی در این شورا البته نه به صورت منظم وجود دارد. دیدار هفته آینده، هفتمین نشست از زمان شروع به کار مجدد این شورا است.

استولنبرگ در بخش دیگری از مصاحبه با هفته نامه "اشپیگل" بر ارزش این دیدارها با وجود اختلافات موجود تاکید کرده و گفت: ما درباره اوکراین، شفافیت نظامی، کاهش خطرها، و مانورهای نظامی صحبت کرده ایم. این موضوعات همچنان دارای اهمیت است. حتی اگر ما موفق نشویم تنش ها را کاهش دهیم مذاکرات مهم است. ما باید مناسبات خود را با روسیه مدیریت کنیم تا مطمئن شویم حوادث خارج از کنترل نیست.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: