شنبه ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 23
کد خبر: ۲۷۸۴۰
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۶

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که هفته گذشته نشست با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی را لغو کرد، امروز در اظهاراتی تناقض آمیز گفت که همچنان به دنبال برگزاری این دیدار است.

به گزارش  روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از ایرنا ؛ رویترز نوشت، ما برای جلسه با کره شمالی بسیار خوب کار می کنیم. این روند به بسیار خوب پیش می رود. ما به دنبال برگزاری این دیدار در دوازدهم ژوئن (22 خرداد) در سنگاپور هستیم. این دیدار تغییر نکرده است. باید ببینیم چه پیش می آید.

ترامپ هفته گذشته در نامه ای به کیم جونگ اون نوشت، به دلیل «خشم فراوان و خصومت آشکار» کره شمالی اکنون «زمان مناسبی» برای این دیدار نیست. موضوع دیدار با رهبر کره شمالی، عدم ثبات در تصمیم گیری و ناشیگری ترامپ در عرصه سیاست خارجی را بیش از پیش آشکار کرده است.

در چنین وضعیت پرابهامی، سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید روز شنبه اعلام کرد که تیمی از آمریکا هفته جاری راهی سنگاپور می شود تا جزئیات مربوط به نشست احتمالی بین رئیس جمهوری آمریکا و رهبر کره شمالی را بررسی کند.
از سوی دیگر، خبرگزاری کره شمالی اعلام کرد: کیم جونگ اون بر عزم ثابت خود برای دیدار با ترامپ تاکید دارد و خواهان برگزاری اجلاس سران با آمریکاست.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: