شنبه ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 23
کد خبر: ۲۷۸۶۴
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۹

یک مقام ارشد نظامی چین خواستار پایبندی نظامیان کشورش و آمریکا به اصول ممنوعیت رویارویی، ممنوعیت درگیری، احترام متقابل و همکاری برد برد و تقویت توسعه مناسبات بین دو کشور شد.

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از خبرگزاري صداوسيما ؛ خبرگزاری شین هوا نوشت، هی لی معاون آکادمی علوم نظامی ارتش آزاد بخش حزب چین در حاشیه هفدهمین اجلاس امنیت آسیا موسوم به گفتگوی شانگاری-لا بر همکاری و تقویت مواضع نیروهای نظامی پکن و واشنگتن تاکید کرد.

وی همچنین ریاست هیئت مذاکره کننده چینی است که در اجلاس سنگاپور که در جمعه افتتاح شد و تا یک شنبه ادامه دارد شرکت می کند.

لی افزود، ­چین به عنوان بزرگترین کشور درحال توسعه و عضو دایم شورای امنیت سازمان ملل متحد است که آمریکا مسئولیت های مهم حفظ و گسترش صلح جهانی و منطقه ای را به آن سپرده است.

این مقام ارشد نظامی چین همچنین ضمن تاکید بر اهمیت مناسبات چین و آمریکا و منافع مشترک دو ملت از مقامات ارشد دو کشور به دلیل نوع هدایت و گسترش روابط دوستانه بین نظامیان دو کشور قدردانی کرد.

لی هو ابراز امیدواری کرد مقامات و نظامیان دو کشور بتوانند در چارچوب مناسبات صحیح و درک متقابل به گسترش ثبات و تقویت مناسبات دوستانه دو کشور کمک کنند.

از 2002 تاکنون اجلاس گفتگوی شانگری-لا که با حضور مقامات ارشد نظامی ، دیپلمات ها و کارشناسان در سنگاپور برگزار می شود به بررسی چالش های امنیت منطقه ای و چشم انداز همکاری ها می پردازد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: