شنبه ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 23
کد خبر: ۲۷۸۶۵
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۰

مسیح مهاجر، مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی در سرمقاله امروز این روزنامه نوشت:

پيش بيني‌هاي امام خميني درباره مسير آينده انقلاب و نظام جمهوري اسلامي، يکي از نشانه‌هاي بارز آيت الهي بودن اين مرد بزرگ است. امام، در پيامي که به مناسبت سالگرد حج خونين در سال 1367 صادر کردند هشداري درباره مدعيان بي‌هنر امروز دادند که اکنون خطر نفوذ آنها در ارکان انقلاب و نظام را مشاهده و حس مي‌کنيم. امام در آن پيام فرمودند:
«ديروز، روز امتحان الهي بود که گذشت و فردا امتحان ديگري است که پيش مي‌آيد و همه ما نيز روز محاسبه بزرگ‌تري را در پيش رو داريم. آنهائي که در اين چند سال مبارزه و جنگ به هر دليلي از اداي اين تکليف بزرگ طفره رفتند و خودشان و جان و مال و فرزندانشان و ديگران را از آتش حادثه دور کرده‌اند مطمئن باشند که از معامله با خدا طفره رفته‌اند و خسارت و ضرر و زيان بزرگي کرده‌اند که حسرت آن را در روز واپسين و در محاسبه حق خواهند کشيد. که من مجدداً به همه مردم و مسئولين عرض مي‌کنم که حساب اينگونه افراد را از حساب مجاهدان در راه خدا جدا سازند و نگذارند اين مدعيان بي‌هنر امروز و قاعدين کوته نظر ديروز به صحنه‌ها برگردند.» صحيفه امام، جلد 21 صفحه 93

تکیه بر عنوان «مدعیان بی‌هنر امروز و قاعدین کوته نظر دیروز» که امام خطاب به میراث‌داران انقلاب تاکید می‌کنند نگذارند به صحنه‌ها برگردند، هشدار مهمی است که چندان توجهی به آن نشده است. در سال‌های اخیر، علاوه بر اینکه حواریون امام آماج حملات همین «مدعیان بی‌هنر امروز و قاعدین کوته نظر دیروز» قرار گرفتند، متاسفانه مدعیان توانستند به بسیاری از مراکز تصمیم‌سازی و حتی تصمیم‌گیری نفوذ کنند و اهداف شوم خود را پیگیری نمایند.

کدام هدف، شوم‌تر و زیانبارتر از اینکه عده‌ای تمام هم و غمشان این باشد که میان نیروهای انقلابی تفرقه ایجاد کنند و آنها را رو در روی همدیگر قرار دهند؟ کدام هدف، شوم‌تر از اینکه انقلابی‌ترین روحانیون و نزدیک‌ترین آنها به امام را چنان آماج تبلیغات مسموم قرار دهند که مردم عادی به ویژه نسل جدید که دوران مبارزه را ندیده‌اند آنها را موجوداتی ضدامام و ضدانقلاب تصور کنند؟ کدام هدف، شوم‌تر از اینکه کاری کنند که افراد انقلابی به جرم فهمیدن و زیر بار خلاف نرفتن، از حقوق خود محروم شوند؟

اینکه هر روز بتوانیم عده‌ای را جذب کنیم، باید از ویژگی‌های تفکیک ناپذیر انقلاب اسلامی باشد، اما کاری که مدعیان بی‌هنر امروز و قاعدین دیروز با ماسک دروغین انقلابی گری می‌کنند دفع نیروهاست. خدا رحمت کند شهید مظلوم آیت‌الله بهشتی را که «جاذبه در حد اعلا و دافعه در حد ضرورت» را از ویژگی‌های خط امام می‌دانست و خود نیز همین خط مشی را پی می‌گرفت.

شاید گزارش‌هائی که به مسئولین داده می‌شود با اتکاء به حضور مردم در مساجد، مراسم اعتکاف و مناسبت‌های دینی بر این نکته متمرکز باشد که هر روز بر خیل طرفداران انقلاب و نظام جمهوری اسلامی افزوده می‌شود. این نتیجه‌گیری، قطعاً درست نیست. در این گزارش‌ها باید حساب دین از حساب عملکرد مسئولین نظام جدا در نظر گرفته شود. مردم در عین حال که به دین اعتقاد دارند، درباره مسئولین نظام سوال‌های فراوانی دارند. خوشبختانه اکثر مردم هنوز پشتیبان انقلاب و نظام جمهوری اسلامی هستند ولی حساب مسئولین نظام را از حساب خود نظام جدا می‌دانند. اگر اختلاف‌ها، اختلاس‌ها، کینه ورزی‌ها و ادامه دادن عدوات‌ها ادامه یابد، از یکطرف شکاف‌ها عمیق‌تر می‌شود و اعتماد به نظام لطمه می‌بیند و از طرف دیگر مدعیان بی‌هنر که مترصد فرصت برای تحقق اهداف شوم خود هستند با عزمی راسخ‌تر به خیانت خود جامه عمل می‌پوشانند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: