دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 February 18
کد خبر: ۲۸۰۲۷
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۰
مقام سابق سیا:
فیلیپ جرالدی، از اعضای سابق سیا، هدف از تحریم‌های دولت ترامپ را فشار بر مردم ایران برای ایجاد ناآرامی در این کشور عنوان کرد.

مقام سابق سیا: هدف آمریکا از تحریم، ناراضی کردن مردم ایران است/ ایرانی‌ها زیر بار حرف زور نمی‌روندبه گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ یک مقام سابق سیا در یادداشتی ضمن انتقاد از سیاست‌های آمریکا در قبال ایران، هدف از تحریم‌های دولت ترامپ را افزایش فشار بر مردم ایران برای برپایی تظاهرات علیه دولت عنوان کرد.

فیلیپ جرالدی در این یادداشت آورده است:

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، اصرار دارد که اقدامی علیه مردم ایران انجام نمی‌دهد و تنها با آنچه وی "فعالیت‌های خطرناک دولت ایران" می‌نامد، مخالف است اما عملکرد او از ابتدای حضور در کاخ سفید خلاف این ادعا را ثابت می‌کند. واضح است که هدف او (ترامپ) فشار آوردن به مردم ایران است تا آنها را مجبور کند علیه حکومت دست به اعتراض بزنند و در نهایت کاری را انجام دهند که نام دیگر آن "تغییر نظام" است. اگر «رودی جولیانی» را به عنوان فرد مورد اعتماد ترامپ قبول داریم، باید بپذیریم که کاخ سفید در حال حاضر متعهد به تغییر حکومت در ایران است. او اخیرا در همایش مجاهدین خلق (منافقین) در پاریس که پول خوبی بابت حضور در تجمعات آن دریافت می‌کند، گفت پایان جمهوری اسلامی نزدیک است.

ترامپ و مشاوران نزدیکش از جمله جان بولتون (مشاور امنیت ملی کاخ سفید)، مایک پمپئو (وزیر خارجه)، نیکی هیلی (سفیر آمریکا در سازمان ملل) و استفان میلر (مشاور ارشد دولت) به پیروی از پروژه خیالی نئوکان‌ها و محافل حامی اسرائیل در واشنگتن، رویای انتقال قدرت سریع در ایران را دارند اما آنها اغلب از طریق تهدید و تحریم که دستاوردی جز تنبیه کردن مردم ایران ندارد، درگیر "تاکتیک‌های اشتباهی" می‌شوند که در نهایت به تقویت حمایت مردمی از دولت می‌انجامد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: