سه‌شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ - 2019 July 16
کد خبر: ۲۸۵۹۲
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۳

در پی حمله مهاجمان به مراکز مختلف دولتی، حزبی و نیز سرکنسولگری ایران در بصره، مسوولان هماهنگی اعتراضات در بصره ضمن اعلام برائت از این اقدامات تاکید کردند که بعثی ها و هسته های خفته داعش و عده ای خرابکار از اعتراضات مسالمت آمیز آنان سوء استفاده کرده اند.

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از ایرنا، مسوولان هماهنگ کننده اعتراضات بصره جمعه شب در بیانیه ای ضمن اعلام برائت از این حملات تاکیدکردند برای این که فرصت را از این گروهها بگیرند و به مردم بصره ثابت کنند که اعتراضاتشان مسالمت آمیز است، تصمیم گرفتند فردا شنبه به خیابان ها نیایند.

بیانیه افزود: هدف از این تصمیم، روشن شدن بی ارتباطی معترضان مسالمت جو با حمله و آتش زدن و غارت مراکز (دولتی و حزبی) است.

در این بیانیه از نیروهای امنیتی خواسته شده است بجای بازداشت معترضان مسالمت جو، از فرصت یک روزه توقف اعتراضات استفاده و عناصر نفوذی و خرابکاران را شناسایی کنند.

بصره در روز جمعه و چهارمین روز از دور جدید اعتراضات به ضعف و فساد در دولت و نبود خدمات عمومی نیز صحنه ناآرامی بود و همچون روز گذشته، چندین مرکز و مقر حزبی و بعضا دولتی و همچنین سرکنسولگری جمهوری اسلامی مورد هجوم قرار گرفت و به آتش کشیده شد.

همزمان ستاد فرماندهی عملیات بصره نیز در اطلاعیه ای، مقررات منع آمد و شد در این استان برقرار کرد.

این ستاد طی دو روز گذشته چندین بار مقررات منع آمد و شد را برقرار و به فاصله کوتاهی آن را لغو کرده است.