سه‌شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ - 2019 July 16
کد خبر: ۲۸۵۹۶
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۶
 

وزیر امور خارجه آمریکا مجوز اعطای کمک نظامی ۱.۲ میلیارد دلاری آمریکا به مصر را به رغم نگرانی های مقامات واشنگتن از وضعیت حقوق بشر در این کشور صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از مهر؛ یو اِس نیوز خبر داد، به رغم نگرانی ادعایی مقامات واشنگتن از وضعیت حقوق بشر در مصر، «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا مجوز اعطای کمک نظامی ۱.۲ میلیارد دلاری به مصر را صادر کرد.

وزارت امور خارجه آمریکا روز جمعه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که دولت ترامپ هنوز «در مورد وضعیت حقوق بشر در مصر نگرانی های جدی دارد» و به طرح این نگرانیها با مقامات بلندپایه مصر ادامه می دهد.

در بیانیه وزارت امور خارجه آمده است که «تقویت همکاریهای امنیتی با مصر برای امنیت ملی آمریکا از اهمیت برخوردار است. وزیر خارجه پمپئو بر این باور است که تداوم تعهد و پرداخت کمک‌های نظامی خارجی برای تقویت همکاری امنیتی با مصر اهمیت دارد».

شایان ذکر است که دیده بان حقوق بشر مستقر در نیویورک وضعیت حقوق بشر در مصر را «بدترین بحران حقوق بشری در این کشور طی دهه ها» می داند. طبق تازه ترین ارزیابی، نیروهای پلیس مصر به طور سیستماتیک از «ابزار شکنجه و بازداشتهای خودسرانه» استفاده می کنند.