شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 25
کد خبر: ۲۹۱۵۹
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۴
 
 			 				 					بن رودز: ترامپ در ماجرای قتل خاشقجی مقصر است

مشاور امنیت ملی باراک اوباما، هیئت حاکمه و رئیس جمهور کنونی آمریکا را در قتل روزنامه نگار منتقد سعودی در ترکیه مقصر دانست.

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل ازمهر، «بن رودز» مشاور امنیت ملی رئیس جمهور پیشین آمریکا گفت «دونالد ترامپ» در پرونده قتل «جمال خاشقجی» در کنسولگری عربستان در استانبول، بی تقصیر نیست.

وی طی مصاحبه با روزنامه سوئیسی «بازلر تسایتونگ» ویژگی بارز رژیم سعودی را استبداد و قدرت گیری یک خاندان دانست و گفت بن سلمان توازن قدرت را در این کشور برهم زده است.

بن رودز اشتباه ولیعهد سعودی را در این امر دانست که وی گمان می کند به خاطر داشتن مناسبات نزدیک با آمریکا مجاز است دست به هر کاری بزند.

مشاور امنیت ملی اوباما یادآور شد که جنگ افروزی عربستان علیه یمن، تهدید و محاصره قطر و مداخله در مسائل داخلی لبنان از جمله پیامدهای حمایت نادرست واشنگتن از ریاض است.

به گفته وی ترامپ و هیئت حاکمه آمریکا به خاطر سیاست های غلط و اجازه داده دادن به ریاض برای انجام اقدامات جنایتکارانه، در قتل فجیع خاشقجی نیز مقصرند.

این مقام سابق آمریکا با ابراز تردید در خصوص بی خبری دولت این کشور از قصد سعودی ها برای قتل روزنامه نگار منتقد، خاطرنشان کرد که غیرمنطقی است دستگاه اطلاعاتی آمریکا از چنین موضوعی بی خبر بوده باشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: