يکشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 26
کد خبر: ۲۹۳۴۷
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۵

 رئیس جمهور اوکراین روز سه شنبه اعلام کرد روسیه حضور نظامی خود را در مرز اوکراین به شدت تقوت کرده است و احتمال جنگ کامل با مسکو وجود دارد.

به گزارشروابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از خبرگزاري صداوسيما ؛خبرگزاري فرانسه نوشت، پوروشنکو گفت: «تعداد تانک ها در پایگاه های نظامی روسیه در سراسر مرزهای ما سه برابر شده است. تعداد واحد های نظامی در مرزهای ما به میزان بسیار زیادی افزایش یافته است.»

وی همچنین به نقل از سازمان های اطلاعاتی اوکراین تصریح کرد تعداد کشتی های نظامی روسیه در دریای آزوف و نیز در شبه جزیره کریمه، که چهار سال پیش به روسیه الحاق شد، افزایش قابل توجهی پیدا کرده است.

پوروشنکو گفت: «در کریمه از سال 2014 تعداد نظامیان سه برابر، تعداد زره پوش ها پنج برابر و توپخانه حدود ده برابر شده است. من نمی خواهم کسی فکر کند اینها بازی های بچه گانه هستند. اوکراین با تهدید جنگ از سوی فدراسیون روسیه مواجه است.»

رئیس جمهور اوکراین همچنین اعلام کرده از زمان توقیف سه ناو نظامی اوکراین توسط روسیه در دریای سیاه و سواحل کریمه در شامگاه یکشنبه، تلاش کرده است تا با ولادیمیر پوتین همتای روس خود تلفنی گفتگو کند که پاسخی از طرف مقابل دریافت نکرده است.

پوروشنکو تصریح کرد: «همان شب خواستم با پوتین گفتگو کنم اما ما جوابی دریافت نکردیم و من مجبور شدم از آنگلا مرکل صدراعظم آلمان بخواهم در این مورد با پوتین گفتگو کند.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: