يکشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 26
کد خبر: ۲۹۳۷۵
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۳

دبیرکل سازمان ملل متحد تاکید کرد با توجه به وضعیت کنونی، جامعه جهانی باید قاطعانه با پیشبرد چندجانبه گرایی، به ایفای نقش و کارایی چندجانبه گرایی کمک کند.

به گزارش ایرنا از رادیو بین المللی چین، آنتونیو گوترش جمعه شب به وقت محلی در دیدار 'شی جین پینگ' رییس جمهوری چین در حاشیه نشست سران گروه 20 در آرژانتین افزود: سازمان ملل پایبندی چین را بر چند جانبه گرایی، پشتیبانی از همکاری های بین المللی همچون مقابله با تغییرات اقلیمی و یک نمونه در عملی کردن توافق نامه پاریس، مورد ستایش قرار می دهد.

 			 				 					گوترش: جهان از چندجانبه‌گرایی حمایت کند

دبیرکل سازمان ملل متحد افزود: پژوهش ها نشان داده است چین مهمترین حمایت کننده چندجانبه گرایی است.

'شی جین پینگ' رییس جمهوری چین نیز در این دیدار تاکید کرد: چین همواره بر این مساله اطمینان دارد که چند جانبه گرایی راه درستی است و با منافع مردم کشورهای مختلف هماهنگ است.

وی اظهار داشت با توجه به چالش های پی در پی جهانی، کشورهای مختلف به غیر از تقویت همکاری چند جانبه، گزینه بهتری ندارند.
رییس جمهوری چین با اشاره به طرح دو ایده «ایجاد جامعه بشری با سرنوشت مشترک» و «یک کمربند- یک جاده» بیان کرد این همان اندیشه چگونگی تحقق مشورت و بهره برداری مشترک، هماهنگ و همکاری برد - برد در عصر حاضر است.
به گفته وی چین همواره از چندجانبه گرایی و ایفای نقش بزرگ سازمان ملل پشتیبانی می کند و اطمینان دارد که بیشتر کشورهای جهانی نیز طرفدار چند جانبه گرایی هستند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: