جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - 2019 December 06
کد خبر: ۲۹۳۸۰
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۶

امیر حاتمی گفته است که با توان بالای نیروی انسانی که در اختیار داریم، نباید خودمان را محدود به مهندسی معکوس کنیم.

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از خبرگزاری تسنیم ، سرلشکر امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صبح امروز در همایش بسیجیان وزارت دفاع طی سخنانی اظهار داشت: حضرت امام با نگاه نافذ الهی عمق دشمنی‌ها را می‌دیدند و می‌دانستند انقلاب نیازمند چه چیزی است. اوج نقش آفرینی بسیج در آن دوره در دفاع مقدس واقع شد. همین آمریکایی ها که با تمام توان در حق ملت ایران دشمنی می‌کنند آن وز هم تمام شرق و غرب را بسیج کردند تا انقلاب را از بین ببرند اما دلاوری ملت و هدایت حضرت امام(ره) اجازه چنین کاری را نداد.

وی افزود: هر روز که از دفاع مقدس می‌گذشت نقش بسبج ارزنده‌تر می‌شد تا اینکه دشمن از نابودکردن انقلاب به‌وسیله جنگ نا امید شد. پس از جنگ هم درخت بسیج تناور شد و تبدیل به الگویی برای جوانان جهان اسلام شد.

وزیر دفاع با اشاره به تشکیل حزب الله لبنان ادامه داد: بعد از بسیج جوانان حزب الله، ارتش رژیم صهیونیستی شکست را تجربه کرد و شروع به دیوار کشی دور مرزهای خود کرد. پس از آن آمریکایی‌ها با جمع کردن تروریست‌ها از تمام دنیا آنها را تجهیز کردند تا توانستند بخش عظیمی از سوریه و عراق را بگیرند. اما آنچه در مقابل این توطئه ایستاد همین تفکر بسیجی بود و امروز با تمام سرمایه‌گذاری‌ها شکست خوردند.

امیر حاتمی تصریح کرد: امروز هم یمن خوار چشم آمریکایی‌ها شده و در مقابل یک توطئه بزرگ ایستادگی کرده است. رژیم‌کودک‌کش سعودی با تشکیل یک ائتلاف به یمن حمله کرد اما طنین همین تفکر بسیجی موجب شد تا یمن در مقابل دشمن ایستادگی کرد و امر‌وز کار به حایی رسیده که آمریکایی‌ها به دروغ درحال اتهام زدن به ایران هستند که آنها نگذاشتند ما در یمن پیروز شویم. آنها فکر می کنند ایستادگی‌ مردم یمن به دلیل حمایت ایران است اما حمایت ما یک حمایت معنوی است اما آنچه موجب پیروزی است روحیه مقاوم خود ملت‌ها است که حاضر نیستند تن به ظلم آمریکایی‌ها بدهند.

امیر حاتمی با بیان اینکه ما در وزارت دفاع بیشتر روحیه بسیجی را درک می‌کنیم، گفت: روز اولی که بخش دفاعی کشور تحریم شد نگاه بخش دفاع به بیانات حضرت امام(ره) بود که با اتکا به توان داخلی می توانیم از مشکلات عبور کنیم. امروز با این تحریم‌هایی که انجام شده این روحیه در سایر بخش‌های کشور بوجود آمده است و این تحریم‌ها هم‌به فرصتی برای از بین بردن ضعف‌های اقتصادی کشور خواهد شد.

وزیر دفاع تاکید کرد: بسیجیان وزارت دفاع و تفکر بسیجی نقش بارزی در تولید جنگنده کوثر و سایر تجهیزات رزم زمینی، رادارها، موشک ها و دیگر‌ تجهیزات دفاعی داشتنند.

امیر حاتمی بابیان اینکه ما نباید خودمان را محدود به مهندسی معکوس کنیم عنوان کرد: امروز با توان بالای نیروی انسانی که در اختیار داریم و با استفاده از این ظرفیت و خلافیت‌ها می‌توانیم‌کارهای بزرگی‌انجام دهیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: