يکشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 26
کد خبر: ۲۹۳۹۱
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۹
 
 			 				 					سناتور دموکرات: ترامپ به برجام بازگردد

سناتور دموکرات «الیزابت وارن» با اشاره به پایبندی ایران به برجام گفت که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا باید به توافق هسته ای بازگردد.

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل ازایرنا ؛ دیفنس نیوز خبر داد، این سناتور ایالت ماساچوست اظهار داشت: اگر ایران پایبندی خود را [به برجام] حفظ کرده است، به اعتقاد من رئیس جمهوری باید از تصمیم غیرمسئولانه خود مبنی بر خروج از توافق هسته ای و اعمال مجدد تحریم ها بازگردد زیرا این توافق آمریکا و دنیا را امن تر می کند.

وارن یکی از نامزدهای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2020 به شمار می آید. او این اظهارات رادر جلسه استماع کمیته نیروهای مسلح سنا که برای بررسی صلاحیت ژنرال «کنت مک کنزی» نامزد ریاست فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در خاورمیانه تشکیل شده بود، بیان کرد.

ترامپ 18 اردیبهشت برخلاف هشدار جامعه جهانی به ویژه طرف های دیگر برجام از این توافق خارج شد. وی همچنین تحریم هایی را طبق این توافق برداشته شده بود، طی دو مرحله بازگرداند.

اروپایی ها گفته اند از شرکت هایی که به روابط تجاری به ایران ادامه می دهند، حمایت خواهند کرد و سازوکار تازه ای به منظور ادامه مبادلات مالی با ایران ایجاد خواهند کرد.

علاوه براین، بسیاری از کشورها از جمله هند، ترکیه و کره جنوبی با تحریم ها علیه ایران مخالفت کرده و خواهان ادامه خرید نفت از ایران هستند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: