پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 June 20
کد خبر: ۲۹۷۶۶
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۱
وزیر هندی:
وزیر مشاور در امور خارجه هند تأکید کرد که ایران و هند همواره می‌توانند راههایی را برای تداوم تجارت بین دو کشور بیایند. وی تأکید دارد که سیاست دهلی‌نو در قبال تهران همواره مستقل از آمریکا بوده است.

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از تسنیم؛ «ویجای کومار سینگ» وزیر مشاور در امور خارجه هند در دهلی‌نو در پاسخ به سؤالی در خصوص اینکه آیا روابط ایران و هند متأثر از فشارهای آمریکا خواهد بود یا نه، گفت: ایران و هند باید با هم کار کنند تا راهها و ابزارها را برای همکاری پیدا کرده و نفع ببرند.

وزیر مشاور در امور خارجه هند در پاسخ به این سؤال که آیا هند به تلاش برای دریافت معافیت تحریمی از آمریکا در قبال ایران ادامه خواهد داد یا نه، گفت: آنچه آمریکا انجام می‌دهد، آن چیزی است که آنها می‌خواهند. من فکر می‌کنم که ایران و هند همواره می‌توانند راههایی را بیابند.

این عضو کابینه هند در پاسخ به پرسش خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه آیا هند سیاست‌های مستقلی از آمریکا در برابر ایران اتخاذ خواهد کرد یا نه، گفت: ما همیشه سیاستهای مستقلی داشته‌ایم.

ویجای کومار سینگ، وزیر مشاور در امور خارجی هند ساعتی پیش در نشستی با حضور محمد جواد ظریف، تأکید کرد: ایران برای هند، فقط یک شریک تجاری نیست، بلکه همسایه‌ای هست که ما با آن همکاری های امنیتی داریم. فضای زیادی برای همکاری اقتصادی دو کشور وجود دارد.

وزیر مشاور در امور خارجه هند در سخنان خود در نشست اقتصادی مشترک ایران و هند گفت: روابط دو کشور جدید نیست و برای مدت زمانی طولانی برقرار بوده است. جوامع تجاری ما برای مدت زمان زیادی همدیگر را می‌شناسند. اقدامات زیادی وجود دارد که بین دو کشور انجام شوند. ما شرکایی را در حوزه‌های مختلف داریم. خیلی از موارد در مسیر درست که مورد دغدغه دو کشور هستند، قرار دارند.

انتهای پیام/*

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: