پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 June 20
کد خبر: ۲۹۷۷۵
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۳

سناتورهای آمریکا به دلیل اختلاف بین جمهوریخواهان و دمکرات ها بر سر تعطیلی بخشی از دولت که به اصرار ترامپ برای اختصاص بودجه مرزی انجام شده است، نخستین طرح کنگره صد و شانزدهم را مسکوت گذاشتند.

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از  ایرنا، این طرح خواستار آن بود تا کسانی را که رژیم صهیونیستی را بایکوت کرده اند مورد مجازات آمریکا قرار گیرند تا به این صورت، از متحدان خود حمایت کرده باشند.

نام این طرح «قانون تقویت امنیت آمریکا در خاورمیانه» است که 56 رأی مثبت در مقابل 44 رأی مخالف را به دست آورد. پیشبرد این طرح نیازمند 60 رأی است که در این صورت، باید چهار دمکرات به آن می پیوستند.

دمکرات ها اعلام کردند؛ تا پایان نیافتن تعطیلی بخش هایی از دولت که اکنون وارد هفدهمین روز خود شده، به طرحی رأی نخواهند داد.

این مسأله از آنجایی شروع شد که ترامپ درخواست کرد برای دیوار مرز جنوبی آمریکا 5.7 میلیارد دلار بودجه اختصاص داده شود اما دمکرات ها با آن مخالفت کرده و خواستار آن شدند که امنیت مرز با سیستم های الکترونیکی و ارزانتر تأمین شود.

ترامپ که در گفت وگو با رهبران دمکرات ها به تعطیلی دولت تهدید کرده بود، این تصمیم را در آستانه سال جدید میلادی اجرایی کرد و اصرار دارد مادامی که بودجه تأمین نشود، تعطیلی دولت ادامه خواهد یافت.

این مسأله باعث شده است نزدیک به 800 هزار نیروی کار در آمریکا بدون حقوق بمانند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: