پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 June 20
کد خبر: ۲۹۷۸۸
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۳
دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی گفت: به زودی نشست سه جانبه روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه در مسکو برگزار می‌شود.

به گزارش  روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از ایسنا، «حسین جابری انصاری» که برای دیدار با مقامات روسیه به مسکو سفر کرده است، گفت: اهتمام ایران و روسیه به حل مسایل مختلف منطقه‌ای سبب شده است که سیاست‌ها و اقدامات خود را با هم هماهنگ کنند.

وی که در یک ماه گذشته برای دومین بار به مسکو سفر کرده است، در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری صداوسیما در مسکو افزود: سرعت تحولات و همکاری‌های ایران و روسیه به گونه‌ای است که آمد و رفت‌ها و تبادل هیات‌ها میان دو کشور به امری ضروری تبدیل شده است.

انصاری خاطرنشان کرد: در این سفر با «سرگئی ورشینین» و «میخائیل بوگدانف» معاونان وزیر امور خارجه روسیه همچنین «سرگئی لاورنتیف» نماینده ویژه رییس جمهوری روسیه در امور سوریه دیدار‌هایی خواهد داشت ضمن این که ممکن است در جریان این سفر دیدار‌هایی نیز با دیگر مقام‌های امنیتی و نظامی روسیه داشته باشد. دستور کار گفتگو‌ها در این سفر به بررسی آخرین تحولات سوریه، جهان عرب و تحولات بین المللی مرتبط با این مسایل ارتباط دارد. ایران، روسیه و ترکیه مذاکرات دیگری نیز در قالب نشست آستانه در یکی دو ماه آینده خواهند داشت.

وی افزود: دور بعدی مذاکرات سران سه کشور ضامن روند آستانه قرار است به زودی با حضور «ولادیمیر پوتین»، «حسن روحانی» و «رجب طیب اردوغان» در روسیه برگزار شود، اگر چه تاکنون زمان دقیق این نشست تعیین نشده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: