شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 25
کد خبر: ۳۰۲۳۲
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۶

وزیر خارجه آمریکا با انتقاد از شرکت روس نفت به دلیل خرید نفت ونزوئلا مدعی شد که روسیه و کوبا بحران کنونی در این کشور را به وجود آورده اند.

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از ایرنا، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا گفت که شرکت روسی «روس نفت» با خرید نفت از شرکت «پترولئوس دی ونزوئلا» با نقض تحریم های واشنگتن از دولت نیکلاس مادورو حمایت می کند.

پمپئو همچنین افزود: کوبا قدرت امپریالیستی اصلی در ونزوئلا است. هیچ کشوری به اندازه کمونیست های هاوانا برای کشتار و بدبختی ونزوئلایی ها، از جمله ارتشیان این کشور و خانواده های آنان، تلاش نکرده است.
وی مدعی شد که کوبا و روسیه بحران کنونی در ونزوئلا را به وجود آورده اند.

روز گذشته وزارت خزانه داری آمریکا یک بانک مستقر در مسکو را به بهانه دور زدن تحریم ها علیه ونزوئلا تحریم کرد.

واشنگتن ضمن تحریم صنعت نفت ونزوئلا، دارایی های مقام های ارشد دولت نیکلاس مادورو رئیس جمهوری این کشور را مسدود و صدور روادید برای آنها را ممنوع کرده است.

خوان گوایدو رئیس مجلس ملی ونزوئلا پس از مراسم تحلیف مادورو برای دوره دوم ریاست جمهوری اش، خود را رئیس دولت موقت در این کشور خوانده و خواستار حمایت بین المللی از خود و برگزاری انتخابات زودهنگام شد.

آمریکا بلافاصله گوایدو را به عنوان رئیس جمهوری موقت ونزوئلا به رسمیت شناخت و برخی از کشورهای آمریکای جنوبی هم در این اقدام از واشنگتن تبعیت کردند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: