پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸ - 2019 July 18
کد خبر: ۳۰۳۶۷
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳
 
 
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز چهارشنبه بیستم فروردین ماه ۹۸، با افزایش ۳۵۵۳ واحدی معادل ۱.۸۷ درصد به رقم ۱۹۳ هزار و ۹۷۸ واحد رسید. با این جهش، نماگر کل بورس در این هفته، در مجموع ۸۶۹۶ واحد تقویت شده است.

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از تابناک؛ امروز تالار شیشه‌ای در پنجمین و آخرین روز کاری هفته جاری، در ادامه روند صعودی روز‌های قبل، بازهم شاهد روند افزایشی شاخص‌های منتخب بود؛ به گونه‌ای که، شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۱۰۲۴ واحدی معادل ۱.۸۷ درصد به رقم ۵۵ هزار و ۹۴۰ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۹۹۶ واحدی معادل ۲.۶۸ رصد، عدد ۳۸ هزار و ۱۷۷ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۶۹۵ واحدی معادل ۲.۶۸ درصد به رقم ۲۶ هزار و ۶۴۷ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۴۸۹۳ واحد افزایش معادل ۲.۲۸ درصد را رقم زد و به سطح ۲۱۹ هزار و ۲۴۰ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با  ۲۷۴۵ واحد افزایش معادل ۱.۹۴ درصد به رقم ۱۴۴ هزار و ۵۶۸ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۶۴۷۴ واحد افزایش معادل ۱.۷۴ درصد همراه بود و عدد ۳۷۸ هزار و ۳۹۹ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص کل بورس بیشترین پیشروی را در ساعت ۱۱:۴۰ داشت و در سطح ۱۹۳ هزار و ۹۸۱ واحد قرار گرفت.
شاخص کل بورس
 
در معاملات امروز بازار سرمایه، نماد معاملاتی فولاد متعلق به فولاد مبارکه اصفهان با ۵۹۱ واحد، نماد فملی متعلق به ملی صنایع مس ایران با ۳۴۲ واحد، نماد فخوز متعلق به فولاد خوزستان با ۱۸۵ واحد، نماد اخابر متعلق به مخابرات ایران با ۱۵۵ واحد، نماد فارس متعلق به صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۱۱۴ واحد، نماد پارس متعلق به پتروشیمی پارس با ۱۰۹ واحد، نماد تاپیکو متعلق به س. نفت و گاز و پتروشیمی تأمین با ۱۰۴ واحد و نماد وبملت متعلق به بانک ملت با ۷۹ واحد افزایش، بیشترین تاثیر مثبت را در رشد شاخص کل بورس داشتند.
 
در مقابل نیز، نماد معاملاتی پرداخت متعلق به به پرداخت ملت و نماد حفارس متعلق به حمل و نقل بین المللی خلیج فارس با ۷ واحد و همچنین نماد دلر متعلق به داروسازی اکسیر با ۶ واحد کاهش، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.
 
بر اساس این گزارش، معامله‌گران بورس امروز ۴ میلیارد و ۵۸۷ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۲۷۳ هزار و ۵۴۷ نوبت معامله و به ارزش یک هزار و ۲۷۷ میلیارد تومان داد و ستد کردند.