پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸ - 2019 July 18
کد خبر: ۳۰۴۱۶
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶
یک شبکه ماهواره‌ای عبری زبان فاش کرد، رئیس جمهوری آمریکا ماه گذشته میلادی از نخست وزیر رژیم صهیونیستی خواسته بود مانع سرمایه‌گذاری‌های چینی‌ در اراضی اشغالی شود.

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از ایسنا، شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در جریان دیداری که در تاریخ ۲۶ مارس گذشته در واشنگتن با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی داشت، این درخواست را مطرح کرد.

این شبکه عبری زبان به نقل از برخی مسؤولان اسرائیلی که آنها را برجسته خواند، اعلام کرد: ترامپ به نتانیاهو احتمال متضرر شدن روابط آمریکا و اسرائیل به دلیل روابط تجاری اسرائیل با چین را گوشزد کرد.

شبکه یاد شده افزود، جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا نیز در دیداری که ژانویه گذشته با نتانیاهو داشت، این مساله را مورد بحث و بررسی قرار داد.

همچنین مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا در دیدارهای خود با نتانیاهو موضوع سرمایه‌گذاری‌های چین در اراضی اشغالی را چندین بار از ابتدای سال جاری مطرح کرد.

طبق گزارش این شبکه عبری زبان، نتانیاهو به دولت آمریکا اعلام کرد که به زودی با راهکاری جدید برای نظارت بر سرمایه‌گذاری‌های چین در "اسرائیل" موافقت می‌کند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی افزود: کابینه جلساتی را برای بررسی این مساله تشکیل داد اما به دلیل اختلافات داخلی وزارت خارجه و وزارت دارایی اتخاذ گامی در این مسیر به تاخیر افتاد.

شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی افزود: ترامپ در دیدار خود با نتانیاهو نگرانی خود را از نفوذ چین در "اسرائیل" اعلام کرد به ویژه که پکن چندین پروژه بزرگ زیرساختی مانند بندر جدید حیفا را در دست اجرا دارد، همچنین واشنگتن از ورود شرکت‌های مخابراتی چینی به مناقصه‌های راه‌اندازی ایجاد اپراتورهای شبکه تلفن همراه در "اسرائیل" نگران است.

همچنین این شبکه گزارش داد، ترامپ به نتانیاهو هشدار قطعی نداده و او را تهدید نکرده اما درباره اتفاقاتی که در جریان است، توضیح خواست و به شکلی روشن به نتانیاهو گفت، در صورتی که روابط اسرائیل با چین متوقف نشود، همکاری‌های امنیتی آمریکا با اسرائیل احتمالا آسیب می‌بینند.

انتهای پیام