شنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - 2020 February 22
کد خبر: ۳۰۷۳۱
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۸
فلاحت پیشه:
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: آ‌مریکایی‌ها نمی‌توانند و نمی‌خواهند وارد جنگ با ایران شوند.

ایران هنوز برگه‌های خود را رو نکرده است/ هیچ کسی از ایران به ترامپ زنگ نخواهد زد/ راهبرد آمریکا ایجاد جنگ روانی استبه گزارشروابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از  باشگاه خبرنگاران؛ حشمت الله فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در حاشیه جلسه علنی امروز (یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه) با اشاره به جلسه غیرعلنی امروز صبح، اظهار کرد: جلسه غیرعلنی امروز با حضور سردار سلامی برگزار و بحث‌های مهمی صورت گرفت.

وی افزود: ۲۸ سال است که راهبرد‌های دفاعی جمهوری اسلامی ایران، خرید‌های تسلیحاتی، مهندسی معکوس و تولیدات کاملا بومی و غیر دسترسی جمهوری اسلامی در قالب راهبرد در مقابل آمریکا تعریف شده است.

فلاحت پیشه افزود: ما در این حوزه دشمنی آمریکا را تشخیص داده‌ایم و به آمادگی دفاعی رسیده‌ایم، لذا اعتقاد داریم که جنگ نخواهد شد چرا که آمریکایی‌ها می‌دانند که امکان جنگ با ایران را ندارند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی افزود: جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر امکان اینکه از فاصله دو هزار کیلومتری هدفی را مورد اصابت قرار دهد دارد؛ این درحالی است که ناو‌های آمریکایی تنها ۵۰۰ کیلومتر با ما فاصله دارند، لذا آمریکا و هیچ کسی دیگری درگیر جنگی که توأم با شکست باشد نخواهد شد.

وی بیان کرد: معتقدیم که جنگ نخواهد شد چرا که راهبرد آمریکا در حال حاضر ایجاد جنگ روانی است.

فلاحت پیشه گفت: از طرفی دولت باید به وظیفه خود به درستی عمل کند چرا که بخش اعظمی از مشکلات اقتصادی ما ناشی از تحریم نیست بلکه به دلیل ضعف‌های نظارتی، بازرسی و... است که در دولت وجود دارد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: در زمینه دفاعی کاملا آمادگی داریم، اما پایان مسائل اخیر جنگ نیست و البته هیچ‌کسی هم از ایران به آقای ترامپ زنگ نخواهد زد و در نهایت آمریکایی‌ها مجبور خواهند شد که موضوع مذاکره با ایران را به صورت جدی‌تری مطرح کند، آن‌ها خواهند دید که موضوع ایران با کره شمالی و دیگر کشور‌ها کاملا متفاوت است.

وی اظهار کرد: ما در جلسات کمیسیون امنیت ۵۰ درصد وقت خود را در قالب طرح‌ها و سیاست‌ها به بررسی موضوعات امنیتی و دفاعی و اقدام متقابل در برابر آمریکا اختصاص داده‌ایم، آقای ظریف امروز به منظور پاسخ به سوال نمایندگان به کمیسیون امنیت خواهد آمد.

فلاحت پیشه ادامه داد: ترامپ در یک فضای روانی که خود و دولت آمریکا به راه انداخته است گرفتار شده، دولت آمریکا تمام برگه‌های خود را هزینه کرده در حالی که ایران هنوز برگه‌های خود را رو نکرده است، تمام تحریم‌های آمریکا تکراری بوده و تکنیک‌های آمریکا برای تحریم ایران ته کشیده است، البته جمهوری اسلامی ایران به دنبال گسترش بحران نیست و در آینده موضع آمریکا تغییر خواهد کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: ایران در طول دوران بعد از انقلاب تنها یک بار وارد مذاکره جدی بر سر برجام شد، این موضوع که تحت عنوان برد- برد مطرح شد نتیجه برد- برد نداشت و ایرانی‌ها دیگر وارد مذاکره‌ای که نتیجه آن برد و باخت باشد نمی‌شوند.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها با توجه به مقدماتی که فراهم کرده اند نشان دادند که سیاست‌هایشان فعلا مذاکره نیست، اگر شرایط بخواهد به سمت مذاکره برود آمریکایی‌ها باید از برخی سیاست‌های خود عقب نشینی کنند.

فلاحت پیشه خاطرنشان کرد: سردار سلامی در سخنان خود اظهار کرد که ایران آ‌مادگی جنگی را دارد، اما جنگ نخواهد شد چرا که آمریکایی‌ها نمی‌توانند و نمی‌خواهند جنگی را به راه بیندازند و تنها به دنبال جنگ روانی هستند.

انتهای پیام/