شنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - 2020 February 22
کد خبر: ۳۰۷۴۸
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
ارزیابی مهندس باهنر از استانی شدن انتخابات :
وی افزود: تناسبی شدن انتخابات براساس آن چیزی که در این طرح آمده، با عجله تدوین شده و کار فنی و دقیقی روی آن انجام نشده است و در برخی موارد ابهام دارد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اشکالات طرح تناسبی و استانی شدن انتخابات، خاطرنشان کرد: باور دارم منافع این طرح بیشتر است، اما اشکالاتش باید رفع شود.

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل ازایرنا؛ محمد رضا باهنر درباره طرح تناسبی و استانی شدن انتخابات گفت: توپ در زمین شورای نگهبان است و این شورا باید درباره این طرح نظر دهد. استانی شدن انتخابات مزایا و اشکالاتی دارد اگر چه باور دارم منافعش بیشتر است، اما اشکالاتش باید رفع شود.

وی افزود: تناسبی شدن انتخابات براساس آن چیزی که در این طرح آمده، با عجله تدوین شده و کار فنی و دقیقی روی آن انجام نشده است و در برخی موارد ابهام دارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: وقتی این طرح را در هیات عالی نظارت مجمع تشخیص بررسی می‌کردیم به تعداد زیادی ابهام برخوردیم مثلا اگر انتخابات در یک حوزه انتخابیه فرعی باطل شود تکلیف مابقی حوزه‌ها چه می‌شود یا اینکه در یک حوزه انتخابیه هر نامزد می‌تواند در چند لیست باشد که باعث به هم ریختن شمارش و نحوه آمارگیری می‌شود.

باهنر تصریح کرد: این ابهامات باید برطرف شود در کل این طرح به انتخابات اسفندماه مجلس شورای اسلامی نخواهد رسید.

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین درباره دیدار شنبه شب فعالان سیاسی به رئیس جمهوری اسلامی اظهار داشت: حدود ۶۰ کنشگر که میان آن‌ها بیشتر چهره‌های سیاسی دیده می‌شد تا حزبی با رئیس جمهوری دیدار کردند.

وی ادامه داد: این دیدار «نه بد و نه مفید بود»، چون در عمل این دیدار‌ها به کاری سنتی و سالیانه مبدل شده است که رئیس جمهوری با دعوت از فعالان سیاسی برای ضیافت افطار، با آن‌ها گفت: وگو می‌کند.

باهنر یادآور شد: در این دیدار ۱۲ تا ۱۳ تن برای سخنرانی وقت گرفتند و برخی هم از ظن خود سخنانی درباره مسائل اقتصادی و کالا‌های اساسی، مباحث سیاسی و احتمال رویارویی با آمریکا مطرح کردند.

رئیس جبهه پیروان خط امام (ره) و رهبری این جلسه را چیزی فراتر از دیدار‌های رئیس جمهوری با کارگران و دانشگاهیان ندانست و افزود: برگزاری این نشست‌ها به ارائه راهکار و برگزاری جلسات مستمر منجر نمی‌شود و بیشتر نوعی صله رحم و دورهم نشینی برای صرف افطاری است و در آن هدف روشنی نیافتم.