يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - 2019 August 18
کد خبر: ۳۰۸۳۳
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶
نیکی هیلی:
سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل متحد در اظهارات اخیر خود نسبت به جو سیاسی فعلی آمریکا افسوس خورد و اعلام کرد این شرایط به «نقطه نفرت» نزدیک می‌شود.

نیکی هیلی: جو سیاسی آمریکا به «نقطه نفرت» نزدیک می‌شودبه گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ پایگاه اینترنتی دیلی کالر نوشت، «نیکی هیلی» سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل متحد در اظهارات اخیر خود نسبت به جو سیاسی فعلی آمریکا افسوس خورد و اعلام کرد این شرایط به «نقطه نفرت» نزدیک می‌شود.

هیلی طی سخنرانی در نشست «رهبری زنان جوان» ضمن انتقاد از شرایط سیاسی حال حاضر آمریکا هشدار داد این شرایط به سطح خطرناکی از دشمنی و عداوت نزدیک شده است.

او گفت: نگرانی واقعی من این است که زمانیکه می‌شنوم چقد سیاست مسموم است، احساساتی می‌شوم، ولی زمانی که سیاست سمی می‌شود، به جایی می‌رسد که مردم همدیگر [خود و مسئولین] را «فاسد» می‌نامند. آن‌ها پشت چیز‌های ناآشنا مخفی می‌شوند و در این زمان است که سیاست به نقطه‌ای از نفرت نزدیک می‌شود.

سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل از مردم آمریکا خواست آرامش خود را حفظ کنند، به دلیل سیاست [خصمانه]کشورشان یکدیگر را فاسد توصیف نکنند چرا که بحث سیاسی همواره حتی در دورترین نقاط جهان نیز وجود دارد.

هیلی اواسط سال گذشته میلادی [۹ اکتبر ۲۰۱۸] از سمت خود به عنوان سفیر آمریکا در سازمان ملل استعفا کرد. علی‌رغم اظهاراتی در مورد اختلاف او با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، هیلی گفته است قصد دارد در انتخابات سال ۲۰۲۴ آمریکا نامزد ریاست جمهوری شود. همچنین پایگاه اینترنتی پیپل پوندیت دیلی پیشتر در گزارشی مدعی شده بود او به احتمال زیاد در انتخابات سال ۲۰۲۰ آمریکا نیز شرکت می‌کند.

به نوشته پایگاه دیلی کالر، زمانی که «چارلی کریک» دبیر این اجلاس [نشست رهبری زنان جوان] از هیلی برای سخنرانی دعوت کرد، عنوان سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل و «شاید مقام دیگر در آینده» برای وی به کار برد. کریک همچنین به طور مستقیم اظهار داشت دوست دارد هیلی نخستین رئیس جمهور زن آمریکا شود.

پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز ۳ نوامبر ۲۰۲۰ [۱۳ آبان ۱۳۹۹] برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: