جمعه ۰۱ آذر ۱۳۹۸ - 2019 November 22
کد خبر: ۳۱۰۹۰
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱

به گزارش  گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از خبرگزاری فارس، وزارت خارجه امارات با انتشار بیانیه‌ای بر پایبندی این کشور به قطعنامه‌های شماره ۱۹۷۰ و ۱۹۷۳ مربوط به تحریم تسلیحاتی لیبی تأکید کرد.

طبق گزارش خبرگزاری امارات (وام)، امارات در این بیانیه مالکیت سلاح‌های کشف شده در لیبی را تکذیب کرد و همکاری کامل با کمیته کارشناسان سازمان ملل، کاهش درگیری‌‌ها و بازگشت به روند سیاسی تحت نظارت سازمان ملل را مورد تأکید قرار داد.

رسانه‌های لیبی اخیرا گزارش دادند که نیروهای ارتش دولت وفاق ملی لیبی به ریاست «فایز السراج» در پیشروی‌های اخیر خود، تسلیحات اماراتی از مناطق تحت اشغال نیروهای ژنرال خلیفه حفتر در شهر غریان کشف کرده‌اند.

رسانه‌های لیبی و کاربران فضای مجازی به ویژه در توییتر تصاویر این تسلیحات را که گفته می‌شود نیروهای ژنرال حفتر آن‌ها را به هنگام فرار جا گذاشته‌اند، منتشر کردند.

تصاویر منتشر نشان می‌دهد که سلاح‌های به غنیمت گرفته شده، ساخت دولت امارات بوده و نام «ابوظبی» بر روی جعبه‌های مهمات حک شده است. گفته می‌شود برخی از ان تسلیحات نیز ساخت آمریکا است که امارات آن‌ها را خریده و در اختیار نیروهای حفتر قرار داده است. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/ص

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: