چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - 2019 October 16
کد خبر: ۳۱۱۴۳
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵

در پی توئیت دوشنبه شب رئیس جمهور آمریکا مبنی بر اینکه واشنگتن دیگر هیچگونه تعاملی با سفیر انگلیس انجام نخواهد داد، دفتر نخست وزیر انگلیس در بیانیه‌ای حمایت کامل خود از سفیرش در واشنگتن را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از فارس، دفتر نخست وزیری انگلیس بامداد سه‌شنبه در بیانیه‌ای حمایت کامل خود از سفیر انگلیس در واشنگتن را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در این بیانیه آمده است: «کیم داروش» همچنان از حمایت کامل نخست وزیر بهره‌مند خواهد بود.»

سخنگوی نخست وزیر انگلیس نیز گفت: «ما این موضوع را برای آمریکا مشخص کرده‌ایم که تا چه اندازه از درز مکاتبه سفیر انگلیس در آمریکا متاسف هستیم. (اما) درز انتخاب شده مکاتبه بازتاب نزدیکی و اعتباری که روابطمان دارد، نیست.»

ترامپ دوشنبه شب در توئیتی درباره سفیر انگلیس در واشنگتن نوشت:« سفیرشان را نمی‌شناسم، ولی در آمریکا چندان محبوب نیست و نظر مناسبی نسبت به او وجود ندارد. دیگر با او تعامل نمی‌کنیم.»(جزئیات بیشتر)

این توئیت ترامپ پس از انتقادات تندی که «کیم داروش» در مکاتباش با دولت انگلیس علیه ترامپ مطرح کرده و متن آن به تازگی به رسانه‌ها درز کرده، بود.

وی در این مکاتبات، ترامپ را فردی «بی‌منطق، دمدمی‌مزاج و ناکارآمد» توصیف کرده است.

او همچنین دولت ترامپ را با الفاظی مانند «پیش‌‌بینی‌ناپذیر»، «مبتنی بر فرقه‌گرایی»، «فاقد مهارتهای دیپلماتیک» و صفات دیگری از همین قبیل توصیف کرده است.

این دیپلمات انگلیسی در یک یادداشت هم نوشته که برقراری ارتباط با ترامپ مستلزم صحبت کردن به زبانی ساده و گاه حتی رک و بی‌پرده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: