چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - 2019 October 16
کد خبر: ۳۱۱۴۴
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲
در واکنش به درز گزارش‌های دیپلماتیک سفیر انگلیس در آمریکا؛
دونالد ترامپ از حمایت «ترزا می‌» از سفیر انگلیس در آمریکا بعد از انتشار پیام‌های دیپلماتیک وی خشمگین شده است.

ترامپ: ترزا می مسئول افتضاحی که به بار آمده، استبه گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ خبرگزاری فرانسه نوشت، ­دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه به دنبال درز گزارش‌های دیپلماتیک سفیر انگلیس که وی را زیر سوال می‌برد، به شدت به ترزا می، نخست وزیر انگلیس حمله کرد.

دونالد ترامپ ظاهرا از حمایت ترزا می‌ از سفیر انگلیس در واشنگتن بعد از انتشار پیام‌های دیپلماتیک وی خشمگین شده است.

ترامپ با مسئول «افتضاح» کنونی دانستن ترزا می، در توییتی نوشت: من از شیوه‌ای که انگلیس و ترزا می، نخست وزیر این کشور برکسیت را مدیریت کردند، انتقاد می‌کنم.

ترامپ پیش از این که دو روز بعد از انتشار گزارش‌های دیپلماتیک کیم داروش، سفیر انگلیس در واشنگتن به وی حمله کند، گفته بود: من به او گفتم چگونه باید عمل کند، اما او تصمیم گرفت به نحو متفاوتی آن را انجام دهد.

کیم داروش در پیام‌های دیپلماتیک خود که در مطبوعات منتشر شده است، ترامپ را «بی ثبات» و «بی کفایت» توصیف کرده است.
رئیس جمهور آمریکا بدون آنکه منتظر بماند تا انگلیس به زودی نخست‌وزیر جدید خود را انتخاب کند، اعلام کرد: من سفیر را نمی‌شناسم، اما او در آمریکا نه محبوب است نه نگاه خوبی به او وجود دارد. ما دیگر با وی تماسی نخواهیم داشت.

ترزا می‌ روز دوشنبه درز پیام‌های دیپلماتیک را محکوم و آن را کاملا غیر قابل قبول ارزیابی کرد، اما خاطر نشان کرد به کیم داروش ۶۵ ساله که در ژانویه ۲۰۱۶ پیش از پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری به واشنگتن اعزام شده است، به طور کامل اعتماد دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: