چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - 2019 October 16
کد خبر: ۳۱۱۵۶
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۳

 به گزارش  روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از خبرگزاری فارس، سازمان بین‌المللی دیدبان حقوق بشر در بیانیه‌ای از ائتلاف موسوم به ائتلاف بین‌المللی ضد داعش به رهبری آمریکا خواست، غرامت آسیب‌هایی را که در سوریه به غیر نظامی‌ها وارد کرده، پرداخت کند.

به گزارش امروز چهارشنبهِ وبسایت شبکه «روسیا الیوم»، این سازمان اعلام کرده است که محققان مستقل گزارش کردند، در حملات هوایی ائتلاف از سال ۲۰۱۴ حداقل هفت هزار غیر نظامی در عراق و سوریه کشته شده‌اند.

این سازمان توضیح داده است، ائتلاف آمریکا در دو سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸، ۴۹ حمله هوایی که به نظر غیر قانونی بوده است، به دو روستای تل الجایر و الحلو در استان حسکه در شمال شرق سوریه انجام شده و سبب جان باختن ۶۳ غیرنظامی و ویران شدن اموال عمومی شده است اما در قبال این حملات هیچ خسارتی به قربانی‌ها پرداخت نشده است.

«لما فقیه» معاون مدیر اداره خاورمیانه در سازمان بین‌المللی دیدبان حقوق بشر گفت علی رغم پایان جنگ با داعش وضعیت سخت غیر نظامی‌های متضرر شده از حملات هوایی ائتلاف ادامه دارد. خوب است ائتلاف، دایره پرداختی‌های خود در ژانویه ۲۰۱۹ را توسعه دهد تا شامل غیرنظامیان متضرر شده از عملیات‌های گذشته هم بشود.

ائتلاف غیرقانونی آمریکا در سوریه سپتامبر سال ۲۰۱۴ حملات خود را آغاز کرده و دمشق این ائتلاف را غیرقانونی می‌داند. دولت سوریه تاکنون بارها اعلام کرده که اقدامات آن نقض حاکمیت سوریه و نقض قوانین بین‌المللی است.


تصویری از یک حمله ائتلاف به شهر رقه سوریه

 

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: